/nginx/o/2008/08/25/68372t1h3077.jpg)
Pooled Tallinna mänguväljakud on lastele ohtlikud, enamasti puuduvad turvaalused ning metallkonstruktsioonid on aja jooksul lagunenud.
Tallinnas on täna 612 laste mänguväljakut, millest suur osa on ehitatud 1980-ndatel ja seega Euroopa Liidu ohutusnõuetele mittevastavad, kirjutab Pealinn.
Pealinna mänguväljakute arengukava koostanud arhitekt Tiina Tallinn usub, et kuigi paljud mänguväljakud pole sajaprotsendiliselt ohutud, võivad lapsevanemad rahulikud olla. «Enamik otseselt ohtlikke mänguväljakuid on siiski eemaldatud ja vanarauaks viidud,» ütles Tallinn.
Mänguväljakud muudavad ohtlikuks atraktsioonide puuduvad turvaalused nagu näiteks kukkumist pehmendav liiv või pehme kummimatt, kuna vanasti ehitati mänguväljakud lihtsalt mulla peale.
Ka võivad mõnede atraktsioonide metallelemendid olla roostetanud, keevituskohad võivad kergesti lahti tulla ja laps kukkuda.
Kõige enim ohutusnõuetel vastavaid mänguväljakuid asub Põhja-Tallinnas, kõige parem on seis aga kesklinnas, kus viimastel aastatel on valminud palju uusi mänguväljakuid.
Kokku renoveerib või ehitab Tallinn järgmise viie aastaga 521 mänguväljakut ning hiljuti valminud Tallinna mänguväljakute arengukava näeb ette, et kolme aasta jooksul pannakse mänguväljakute korda tegemisse ja uute rajamisse ligi 200 miljonit krooni.
Tallinna keskkonnaameti heakorra ja investeeringute sektori peaspetsialisti Helmut Koidla sõnul võtab linn suuna just peremänguväljakute poole, kus ka noored peaksid omale tegevust leidma.
Orienteeruvalt on Tallinnas juurde vaja või renoveerida 521 mänguväljakut, neist väikelastele 392, pereväljakuid 46 ja teismelistele 83 väljakut.