Andrus Karnau: suletud tehas

Andrus Karnau
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andrus Karnau
Andrus Karnau Foto: Pm

Mõni ettevõte on ülimalt kärarikas, teist ei pane nagu tähelegi. PKC Haapsalu juhtmetehas oli see teist sorti. Toimetas vaikselt kusagil äärelinnas. Viimati sai ta tähelepanu eelmisel aastal, kui tõi juhtmeid köitma lätlasi. Haapsalu-suuruses linnas torkab see silma, kui kuskil toimetab korraga iga päev kümneid lõunanaabreid.

Võõrtööjõu toomine viitas juba eelmisel aastal probleemile, töökäte puudusele. Või kui veel täpsem olla, siis madalapalgalise, aga kohusetundliku töörahva puudusele Läänemaal. Kui pole piisavalt soodsa hinnaga töökäsi, pole ka ettevõttel erilist mõtet. Seda enam, kui kusagil mujal on need olemas. Eesti riigi positiivse tähelepanuta pole PKC jäänud – 2012 sai firma EASi ettevõtlusauhinna. Suuremat tunnustust ettevõtjale Eestis vist polegi.

PKC ümberkorraldused tervikuna paistavad Eesti jaoks isegi positiivsena. Keila tehasest saab insenerikeskus, mis hakkab uudistoodangu kasutuselevõttu valmistama ette ka Brasiilia tootmise jaoks. See rida ettevõtte börsiteates kõlab vähemalt paljulubavalt – et vabrik areneb millekski enamaks kui lihtne juhtmekimpude kokkulappamine.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles