L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Pärnus avatakse täna 50 uut kohvikut

Facebook
Comments
Marjane valge šokolaadi ja juustu kook
Marjane valge šokolaadi ja juustu kook Foto: Jaan Heinmaa

Pärnus toimuv tänavafestival Augustiunetus toob laupäevaks linna juurde 50 ühepäevakohvikut, kus põhirõhk kohalikul toorainel.

 

Kohvikuprojekti eestvedaja Herdis Elmendi sõnul oli kena kohviku pidamine kasvõi ühel päeval paljude pärnakate unistus. Augustiunetuse kohvikutes püütakse tema sõnul panna rõhku Pärnumaalt pärit toidu kasutamisele.

Ühepäevakohvikute menüü on isuäratav: sealt leiab prantsusepäraseid kartuleid, naturaalsetest marjadest tehtud koduveine, tatravahvleid, kitsejuustu ja -vorsti, isetehtud pulgakomme kasepaku sisse puurituna, mahetatrajahubiskviiti, sõira, suvikõrvitsa kotletti toorjuustuga, gluteenivabasid pannkooke ning mõistagi hulgaliselt küpsetisi. Ei puudu ka kala: parimat kalavalikut ning muud head-paremat sinna juurde lubab näiteks kohvik KaksTeistPirni (Pirni 12).

Augustiunetuse raames avatakse kokku ligi 50 üheõhtukohvikut, enamik neist Supeluse tänaval ja Rannapargis. Kohvikute nimekirja leiab siit

Pärnu kesklinnas ja Rannapargi piirkonnas toimuvad tänavafestivali Augustiunetus raames 16. augusti õhtu jooksul mitmed teatri-, raamatu-, filmi-, muusika-, tantsu-, moe- ja toidukunsti üritused.

Augustiõhtusse toovad vaatemängulisust sapakate paraad, kostümeeritud rattakruiis, eelmise sajandi alguse eeskujul toimuv puureketitega tenniseturniir, unetute jooksuvõistlus pidžaamades ja palju muud põnevat. Esinejategi nimekiri on mitmekülgne, kümnekonnal just selleks õhtuks püstitatud laval astub üles eriilmelisi esinejaid folkloorirühmadest kuni ansambliteni Odd Hugo, Facelift Deer ja Curly Strings.

16. augusti pärastlõunast keskööni kestva tänavafestivali peateljeks on Pühavaimu ja Supeluse tänav, mille ümbruses toimub kokku üle poolesaja ürituse ja ettevõtmise. Tänavafestival kuulutatakse avatuks 16. augustil kell 16 Koidula pargis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles