R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Naiste-meeste palgalõhe toob Barbi Pilvre online-väitlema

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Elmo Riig / Sakala /kollaaz Katri Karing

Feministlike seisukohtadega tuntust kogunud sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre asub kolmapäeval kell 10 Postimees.ee veergudel väitlema selle üle, kas naiste palkade meeste omadega võrdsustamist peaks toetama seadustega või mitte.

Pilvre asub kaitsma seisukohta, et meeste-naiste palgaerinevusi peaks seadustega vähendama, ning talle oponeerib Eesti Väitlusseltsi võistkond koosseisus Eva Sule ja Marko Uibu.

Kuigi mõlema poole avakõned ilmuvad Postimees.ee's juba kell 10, algab debati interaktiivseim osa ehk ristküsitlus kell 11.30.

Laia vastukaja saanud online-väitluste eelmine hooaeg oli sügisel enne kohalike omavalitsuste volikogude valimisi. Siis debateerisid noorte tippväitlejatega erinevate erakondade Tallinna linnapea kandidaadid.

Sel hooajal on väideldud erinevate ekspertide ning poliitikutega eutanaasia, laste vitsakeelu, täiskasvanute-alaealiste seksipiiri, homopartnerluse ja matemaatika riigieksami üle.

Vähemalt kord kuus korraldatavate online-väitluste eesmärk on muuta arutelu erinevatel ühiskonnas aktuaalsetel teemadel sisulisemaks ning argumenteeritumaks.

Väitluse formaat on üldjoontes sama, mis sügisel. Kõigepealt esitavad mõlemad osapooled oma põhiargumendid (avakõne), sellele järgneb online-intervjuu laadne ristküsitlus, mis peaks olema väitluse kõige põnevam osa. Osapooled saavad seal küsida teineteiselt reaalajas küsimusi, samuti on koht lugejate saadetud küsimustele. Oma seisukohad võtab kumbki osapool kokku lõppsõnas.

Väitlusseltsi võistkond ei esinda tingimata oma seisukohti, vaid on valmis asetama end positsiooni, mida sageli avalikkuses ei julgeta või ei osata kaitsta. See aitab muuta ühiskondlikku debatti sisulisemaks küsimustes, millesse sageli suhtutakse pinnapealselt või emotsionaalselt.
 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles