Marina Skulskaja: mood peegeldab seda, mis ühiskonnas toimub

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mõtestab moodi: «Vaid moel on unikaalne võime ühendada kõige erinevamaid inimesi, maid ja kultuure, religioonidest kõnelemata,» ütleb Marina Skulskaja.
Mõtestab moodi: «Vaid moel on unikaalne võime ühendada kõige erinevamaid inimesi, maid ja kultuure, religioonidest kõnelemata,» ütleb Marina Skulskaja. Foto: Mihkel Maripuu

Eestis sündinud moeajaloolase Marina Skulskaja koduks on juba mõnda aega naaberriigi kultuurihäll Peterburi, mistõttu pole imestada, et just seal näeb ilmavalgust tema esimene raamat «Mood kui kõige inimlikum kunst».

Kohtumisele Tallinna südalinnas saabub alati šikk Marina suurlinlikult mustas, rõõmus naeratus naiselikult punaseil huulil säramas. Ta on korraks oma lapsepõlvekodus käimas – kirjanikust ema Jelena Skulskajaga seob neid kahte tugev ema-tütre side.

«Kirjanikuna on ema mind palju mõjutanud, olgugi et kirjutan moest, mida päris kindlasti ei saa võrrelda Suure ja Tõelise Kirjandusega, mida viljeleb mu ema ning mille ees tänaseni tohutut aukartust tunnen,» räägib Marina. «Siiski usuvad paljud, et minu stiil mõnevõrra meenutab ema oma, ning see on tohutu kompliment. Ema on aga mu esseistikat alati hinnanud ning just tema julgustavad sõnad panid mind tõsiselt mõtlema moeteemalise raamatu kirjutamisele.»

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles