Paet: Vene pool pole siiani ametlikult teatanud Eesti kodaniku kinni pidamisest
Vaata ERR.ee videot!

Maskides mehed eskortisid Eston Kohvri Moskvas asuvasse kohtumajja.

FOTO: Ekraanitõmmis

Eesti konsulil Moskvas ei ole endiselt võimaldatud kokku saada reedel Luhamaal röövitud ja vägisi Venemaale viidud kaitsepolitsei töötajaga, samuti pole ametlikult teatatud Eesti kodaniku kinni pidamisest.

Välisminister Urmas Paet rääkis «Aktuaalsele kaamerale», et Vene pool ei ole Eestile siiani midagi ametlikult öelnud, isegi mitte seda, et nad on Eesti kodaniku kinni võtnud, Venemaa seadusandlus näeb ette, et kui välisriigi kodanik kinni peetakse, siis 12 tunni jooksul tuleb sellest teavitada selle riigi esindust, seda ei ole siiani tehtud, vahendas ERR Uudised.

«Räigelt on rikutud kõikvõimalikke tervest mõistusest lähtuvaid arusaamu, seal hulgas ka arusaamu, sellega, et ta üldse vägisi Venemaale viidi.»

Vene meedia teatel sanktsioneeris Moskva Lefortovo ringkonnakohus eile Eston Kohveri kaheks kuuks vahi alla võtmise, teda süüdistatakse spionaažis ning süüdimõistmise korral ootab teda 10- kuni 20-aastane vangistus, seda, kuidas võivad sündmused edasi kujuneda Eston Kohveri võimaliku vangistuse osas, ei ole Paeti sõnul võimalik ette aimata. «Pärast seda, mida oleme siin viimase poole aasta jooksul näinud Krimmis ja Ukrainas on igaüks valmis halvimaks.»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles