Gillian Anderson astub Eesti vaatajate ette

FOTO: Promopilt

 Forum Cinemas Tallinna ja Tartu kinodes toimub 16. septembril otselülitus Londonisse, Young Vic teatrisse, kus jõuab lavale Tennessee Williamsi aegumatu meistriteos «Tramm nimega iha». Lavastuses astub peaosatäitjana üles legendaarsest teleseriaalist «Salatoimikud» Eesti publikule tuttav Gillian Anderson.

Andersoni kehastatav Blanche DuBois on õpetajanna, kes on sunnitud loobuma oma mugavustega elust ning peatub lohutust ja uut elujõudu otsides oma õe Stella ja tolle abikaasa Stanley juures. 

 «Väikeses korteriuberikus kohtub Blanche´i jasmiinilõhnaline, võltsteemanditest sätendav kaarik Stella abikaasa Stanley sopase soomustankiga, ja avarii on mõistagi vältimatu,» kirjeldab teose põhiliini Helen Rekkor, kes lavastas näidendi 2005. aastal Viljandi Kultuuriakadeemias.

«Mõneti eluvõõras, meelitav ja jutukas, oma käsi liig tihti viskipudeli poole küünitav Blanche on Stanley´le kui vastukarva pai. Veendununa, et Blanche ei ole rääkinud tõtt oma ootamatu ilmumise tegelikest tagamaadest, ning aimates, et mullusuvise liblikana klaasikildudest maastiku kohal liugleva Blanche’i rabedad tiivad ei kanna enam kaua, hakkab Stanley naise minevikus kaevama,» tutvustab ta teose süžeed.

Gillian Andersoni kõrval astuvad etenduses lavale Ben Foster Stanley Kowalski ja Vanessa Kirby Stella Kowalski rollis. Näidendi tõi lavale austraallasest kirjanik, luuletaja ja lavastaja Benedict Andrews, keda on pärjatud teiste kõrgete autasude kõrval ka Briti maineka Laurence Olivier’ nimelise teatriauhinnaga.

Teise maailmasõja järel Londoni Royal National Theatre’i noorteteatrina rajatud Young Vic tegutseb alates 1974. aastast iseseisva teatrina, kuid tihedad suhted kahe teatri vahel on säilinud. Tänu sellele jõuab Young Vic’is rekordkiirusel väljamüüdud „Tramm nimega Iha“ National Theatre Live programmi kaudu enam kui 500 kinosaali üle maailma, sealhulgas ka meie Coca-Cola Plazasse ja Ekraani.

Etenduse otseülekanne linastub Coca-Cola Plazas nii 7. saalis kui ka A Le Coq Sviidis ning Tartu Ekraani kino suures saalis teisipäeval, 16. septembril kell 21:00. Etendus kestab kolm tundi, see on inglise keeles ja inglisekeelsete subtiitritega.

Tagasi üles