T, 31.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Arvatavad kaatrivargad tekitasid üle 100 000 euro kahju

Mirjam Mäekivi
Arvatavad kaatrivargad tekitasid üle 100 000 euro kahju
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Varaste saagiks langesid hoovides haagistel seisnud kaatrid. Pildil olev kaatri transportimiseks mõeldud haagis pole juhtumiga seotud.
Varaste saagiks langesid hoovides haagistel seisnud kaatrid. Pildil olev kaatri transportimiseks mõeldud haagis pole juhtumiga seotud. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Augustis peeti Lääne ja Põhja prefektuuri ametnike koostöös kinni kaks Leedu ja üks Ukraina kodanik, keda kahtlustatakse vähemalt viie kaatri varguses, millega tekitatud kahju ulatub üle 100 000 euro.

Arvatava vargatrio sihtmärgiks olid koduhoovides ja firmade territooriumidel haagistel seisvad kaatrid, mis toimetati koos haagistega Eestist välja, teatas Lääne ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja.

Vargustes kasutati Leedu ettevõtetest renditud sõidukeid ja lisaks oli kaasas saateauto, mille ülesandeks oli teha eelluuret.

Kriminaalmenetlust juhtiva prokuröri Küllike Kase sõnul on mehi seni alust kahtlustada viies varguses Läänemaal, Pärnus, Tallinnas ja Harjumaal. Kuriteoga põhjustatud kahju ulatub vähemalt 130 000 euroni. Töö selle grupi teiste võimalike kuritegude väljaselgitamiseks jätkub.

Kahtlustatavad vahistati kohtu loal 25. augustil. Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtimisel on alustatud kriminaalmenetlust grupiviisilist vargust käsitleva paragrahvi järgi. Kahtlustatavaid ootab süüdimõistmisel kuni viieaastane vangistus.

Lääne prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Margus Sass kutsub olema tähelepanelik ümbruskonnas toimuva suhtes. Ta tuletab meelde, et kui märgatakse oma elukohas või mõne asutuse territooriumil ringi tiirutavaid Eesti või mõne välisriigi numbrimärki kandvaid sõidukeid, tasuks neist kindlasti politsei lühinumbrile 110 teada anda.

«Tähelepanelikkus ja kiire reageerimine aitavad ära hoida võimaliku varguse ning tabada vargad,» julgustab Sass inimesi politseid teavitama.

Märksõnad
Tagasi üles