Kohvri advokaat ERRile Moskvas: kohtuasi kestab vähemalt pool aastat
Vaata ERR.ee videot!

Maskides mehed eskortisid Eston Kohvri Moskvas asuvasse kohtumajja.

FOTO: Ekraanitõmmis

«Aktuaalsele kaamerale» andis täna Moskvas eksklusiivintervjuu Eston Kohvrile Venemaa poolt määratud advokaat Jevgeni Aksjonov, ta arvas, et Kohvri kohtuasi kestab vähemalt pool aastat.

«Kaasuses, mille eest võib määrata karistuse 10-20 aastani, oli välistatud näiteks koduaresti taotlemine allkirja vastu, et ta ei lahku Venemaalt, kuna tal ei ole Venemaal elukohta, kohtu otsuse apelleerimine oleks olnud mitte üksnes võitlus tuuleveskitega, vaid sellel ei olnud mõtet,» selgitas Aksjonov, vahendas ERR Uudised.

«Lähtudes süüdistusest, mis härra Kohvrile esitati - teda ei süüdistata piiri ületamises, juurdlus on jätnud kõrvale küsimuse relvast, mis tal kaasas oli, tähelepanu ei pöörata kaasas olnud eritehnikale video- ja audiosalvestiste tegemiseks, on minu taktika kliendi kaitsel, arvestades tema tööd kapos ma ei hakkaks seda taktikat avalikkusele selgitama, kuid see seisneb tähelepanelikus ja igakülgses tutvumises kõige sellega, milliseid süüdistusi hakkab juurdlus talle esitama, ja püüdes maksimaalselt kaitsta tema huve,» rääkis Aksjonov oma edasisest kaitsestrateegiast.

Kohvriga kaks korda kohtunud advokaat ütles vastuseks küsimusele, millal leiab aset järgmine kohtumine, et seda otsustab uurija või Kohver. «Kui ta soovib minuga kohtuda, teatatakse sellest mulle ja ma sõidan tema juurde, täitsin härra Kohvri palve ja võtsin ühendust tema abikaasa, kapo esindajate ja Eesti saatkonnaga.»

Tagasi üles