T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«E-nägijate tuleproovi» võitis meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt

Mirjam Mäekivi
«E-nägijate tuleproovi» võitis meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teiste seas astub võistlustulle Postimehe aasta inimene, TÜ dotsent Mart Noorma.
Teiste seas astub võistlustulle Postimehe aasta inimene, TÜ dotsent Mart Noorma. Foto: Sille Annuk

Tänasel E-õppe päeval toimunud Tartu ülikooli seminari «E-nägijate tuleproov» võitis meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

E-nägijate tuleproovi läbivaks teemaks oli e-õppe võimaluste tutvustamine. Seminari jooksul muutus auditoorium ülikooli ideelabori juhi Kalev Kaarna eestvedamisel e-nägijate võistlusareeniks. Mitmete põnevate katsete käigus selgitati välja ülikooli parim e-nägija, kelleks osutus Pille Pruulmann- Vengerfeldt.

«E-õppe tuleproovi humoorika formaadi taga on tõsine arutelu ülikooliga seotud e-õppe teemade tuleviku üle. Täna on selge, et e-õpe ei asenda õppejõudu, vaid toetab õppijat aine omandamisel just sellises mahus ja ulatuses nagu õppejõud saab ja tahab seda korraldada,» rääkis Tartu ülikooli meediauuringute dotsent Pille Pruulmann-Vengerfeldt.

Pruulmann-Vengerfeldt tõdes, et iga õppejõud saab oma stiilist lähtuvalt valida laiema või kitsama e-õppe toe ning pakkuda e-õppe kanalite kaudu nii taustamaterjale, ülesandeid iseseisvaks õppimiseks või hoopis kasutada e-õpet kontrollivahendina. «Õppejõudude võimalused e-õpet rakendada on väga mitmekülgsed. Usun, et tänane ülikool teab ja tunnustab e-õppe võimalusi ja kiidab neid rakendavaid õppejõudusid.»

Meediauuringute dotsendi Pille Pruulmann-Vengerfeldti kõrval astusid võistlustulle loodus- ja tehnoloogiateaduskonna õppeprodekaan, dotsent Mart Noorma ja infotehnoloogiajuht Nevil Reinfeldt. Nende oskusi hindasid e-õppe ekspert Anne Villems, psühholoog Andero Uusberg ja haridustehnoloog Marju Piir.

E-õppe päeva tähistamise traditsioon sai alguse 2003. aastal. Täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames korraldatava e-õppe päeva eesmärk on populariseerida e-õpet ning tutvustada erinevaid e-õppe võimalusi.

E-õppe päevi korraldab TÜ elukestva õppe keskus.

Märksõnad
Tagasi üles