P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Savisaar: Kross on Reformierakonnale päris suureks koormaks

Uwe Gnadenteich
, reporter
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
TALLINN, EESTI, 30OCT14.
Pildil Edgar Savisaar
tl/Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES
TALLINN, EESTI, 30OCT14. Pildil Edgar Savisaar tl/Foto TAIRO LUTTER/POSTIMEES Foto: Tairo Lutter / Postimees

Reformierakond on võtnud kursi IRLi hävitamisele, aga samas saab Eerik-Niiles Kross olema neile päris suureks koormaks, leiab Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea Edgar Savisaar.

Eerik Niiles Krossi poolt vaadates on asi lihtne: see on talle viimase kolme aasta jooksul kolmas erakond.

Reformierakond on aga võtnud kursi IRLi hävitamisele ning eesmärgiks on võetud üksi 51 Riigikogu koha saavutamine, kuna ka sotsidega koalitsioonis veab Reformierakond kuidagimoodi välja vaid valimisteni.

Sellises olukorras ei jäägi teistel parteidel üle midagi muud kui koonduda Eesti demokraatia kaitseks.

IRLile tekitatud kahju on Krossi ülelöömisega muidugi suur. Tallinna linnavolikogus kaotas IRLi fraktsioon kogu juhtkonna – esimehe ja asetäitja. Juba on kuulda lagunemismärkidest ka ülejäänud liikmete hulgas.

Samas on Kross Reformierakonnale päris suureks koormaks - nüüd tuleb Taavi Rõivasel hakata pressikonverentsidel seletama, kuidas on lood Krossi ja Rosnefti äriga, Arctic Sea kaaperdamisega, president Ilvesele hangitud korteritega, Kõue mõisa majandamisega, maksupetturitega jne jne. Võib-olla on reformikatel targem Krossi üldse mitte riigikogu nimekirja kandideerima võtta.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles