E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Oettingeri nõuniku sõnul kõneles volinik Ansipist austusega

Andres Einmann
Facebook
Comments
Günther Oettinger.
Günther Oettinger. Foto: AFP / Scanpix

Euroopa Komisjoni digitaalmajanduse ja –ühiskonna voliniku Günther Oettingeri pressinõuniku Marlene Holzneri sõnul ei kasutanud Oettinger Saksa parlamendikomisjoni ees Andrus Ansipist kõnedeledes ebaviisakaid väljendeid.

«Volinik Oettinger rääkis Saksa parlamendikomisjonis Euroopa Komisjoni asepresidendist [Andrus Ansipist] austusega,» teatas Holzner vastuseks Postimehe kommentaaripalvele.

Holzner lisas, et tegemist oli parlamendikomisjoni istungiga, millel räägitud ei ole avalik.

Oettingeri pressiesindaja Marie Frenay ütles, et kontaktid asepresident Ansipi ja volinik Oettingeri vahel on väga head.

«Nad kohtusid ja rääkisid kolmapäeval enne komisjoni istungit ning nad saavad kokku ka järgmisel nädalal, kui digitaalse turu eest vastutavad volinikud arutavad edasisi samme ja koostööd,» lausus Frenay.

Euroopa Komisjoni digitaalvaldkonna asepresidendi Andrus Ansipi sõnul on tema koostöö komisjoni digivoliniku Günther Oettingeriga väga hea.

Briti tehnikauudistelehekülg The Register kirjutas, et Günther Oettinger nimetas teisipäeval Saksa parlamendi ees vasakpoolse Die Linke saadiku Halina Wawzyniaki küsimusele vastates Andrus Ansipit «ülejäägiks».

Oettinger ütles väljaande andmetel, et komisjonis polnud piisavalt palju olulisi ametikohti, seega anti seitsmele ülejäägile valgekraepositsioonid. Ametlikult on Ansipi ülesandeks digitaalse ühisturu kõigi aspektide järgimine, kuid Oettingeri väitel on kogu digikompetents tegelikult temal ja Ansip on vaid koordinaator.

Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi sõnul on tema koostöö Oettingeriga väga hea. «Viimati kohtusime kolmapäeval enne komisjoni istungit. Samuti koostöö kabinettide vahel on juba praegu väga tihe,» ütles Ansip.

Jean-Claude Junckeri juhitav Euroopa Komisjon alustas tööd 1. novembril. Euroopa Komisjoni esimene asepresident on endine Hollandi välisminister Frans Timmermans, kellele allub kuus asepresidenti ehk niinimetatud supervolinikku, kes omakorda kontrollivad volinike rühmi. Kuue asepresidendi hulka kuulub ka Andrus Ansip.

Günther Oettinger on uues Euroopa Komisjonis digitaalmajanduse ja –ühiskonna volinik. Komisjoni eelmises koosseisus oli ta energeetikavolinik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles