Ligi sai Raidma asemel riigikaitsekomisjoni esimeheks
Täiendatud kommentaaridega kell 13.39!

Jürgen Ligi

FOTO: Toomas Huik / Postimees

Eelmisel nädalal keskkonnaministri kandidaadiks nimetatud reformierakondlase Mati Raidma asemel asus täna parlamendi riigikaitsekomisjoni juhtima tema erakonnakaaslane, varem nii rahandus- kui kaitseministri ametit pidanud Jürgen Ligi.

Seaduse kohaselt valitakse parlamendikomisjoni esimees ja aseesimees üheaegselt salajasel hääletusel. Täna toimunud valimistel sai riigikaitsekomisjoni esimeheks Ligi, komisjoni aseesimehena jätkab varem opositsioonilisse Keskerakonda kuulunud, kuid sügisel samuti opositsiooni kuuluvasse Isamaa ja Res Publica Liitu astunud Aivar Riisalu, teatas riigikogu pressiteenistus.

Raidma ütles Reformierakonna fraktsiooni teatel, et tal on olnud au viimased kaheksa aastat kaitsekomisjoni esimehena Eesti kaitsepoliitika kujundamisse ning Eesti riigikaitsesse panustada. «Täna annan oma ametiposti üle heale ja kogenud kolleegile Jürgen Ligile veendunult, et selle riigikogu koosseisu riigikaitsevaldkonna olulisim eelnõu –  riigikaitseseadus – saab menetletud ning sellega ka viimane nurgakivi valdkonna seadusruumis uuendatud,» lausus ta.

Ligi kinnitas, et värskendab hea meelega oma sidemeid riigikaitsega ja lihtliikmest suurem vastutus on väga motiveeriv. «Erinevalt kaitseministriks oleku aegadest ei pea ma enam võitlema koostöö eest eri institutsioonide vahel, riigikaitse areneb põhiküsimustes üsna konsensuslikult,» ütles Ligi, kes nimetas samuti suurimaks tööks kaua valminud riigikaitseseaduse eelnõu menetlemist.

Valitsuse koosseisus ilmselt tuleval nädalal tehtavad muudatused tingis üheksa ja pool aastat välisministrina töötanud Urmas Paeti otsus asuda endise peaministri ja nüüdse Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi asendusliikmeks Euroopa Parlamendis. Paeti vabastas president ametist eelmisel esmaspäeval.

Kaks päeva hiljem kiitis Reformierakonna juhatus heaks peaminister Taavi Rõivase ettepaneku esitada uueks välisministriks senine keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ning tema asemel uueks keskkonnaministriks riigikaitsekomisjoni kauaaegne juht Mati Raidma. Ministrite ametisse nimetamiseks plaanib Rõivas presidendile ettepaneku teha 17. novembril.

Tagasi üles