Agressiivne koer ründas Kohtla-Järvel mitut inimest

FOTO: Ida prefektuur

Politseinikud pidid täna Kohtla-Järvel sekkuma ja lahendama olukorra, kus agressiivne koer hammustas mitut inimest.

Täna kella 12.25 teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval jookseb ringi suur ja agressiivne koer, kes hammustas inimest, edastas Ida prefektuuri pressiesindaja.

Sündmuskohal selgus, et koer oli tegelikult jõudnud hammustada kolme inimest, kellest kaks vajasid meedikute abi. Kohale jõudes suunasid patrullpolitseinikud inimesi ohutusse kaugusesse, et välistada järgmisi ohvreid. Samal ajal toimetas teine patrull loomade varjupaigast kohale koerapüüdja.

Pärast mitmeid katseid sai koerapüüdja koerale lingu kaela, kuid kuna koer oli agressiivne ja väga tugev, võtsid kaks ametnikku lingu enda kätte. Alles siis õnnestus koerapüüdjal teha koerale rahustav süst ning hiljem viidi koer varjupaika.

Kokku reageeris väljakutsele neli patrullekipaaži ja kaks kriminaalpolitseinikku, kes aitasid suunata inimesi kaugemale ja vältida järgmisi võimalikke ründeid. Juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse raames.

«Mul on hea meel, et politseinikud ja koerapüüdja suutsid koera kiiresti ohutuks muuta. Lähedal on kool ja mööda liikus palju õpilasi. Õnneks lastest keegi viga ei saanud,» sõnas Jõhvi politseijaoskonna juht Kalle Kuusik.

«Koeraomanikud peavad veenduma, et nende koer on teiste jaoks ohutu, kasutama peab korralikku rihma ning vajadusel suukorvi. Lasta koeral inimrohkes kohas lahtiselt ringi joosta on ülimalt rumal ja vastutustundetu tegu. Isegi väike ja muidu sõbralik koer võib võõraid hammustada, suurema koera hammustus võib veelgi tõsisema tervisekahjustuse tekitada,» rääkis Kuusik.

Tagasi üles