L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peruus kokaiini pärast kinnipeetute hulgas oli Eesti kodanik

Meribel Sinikalda
Facebook
Comments
Politsei sai Peruus kätte pool tonni kokaiini ja pidas kinni üheksa inimest, nende hulgas Eesti kodaniku.
Politsei sai Peruus kätte pool tonni kokaiini ja pidas kinni üheksa inimest, nende hulgas Eesti kodaniku. Foto: Callao prokuratuur

Välisministeeriumi esialgsete andmete kohaselt oli 5. detsembril Peruus Huachipa linnas poole tonni kokaiiniga kinni peetud üheksa inimese hulgas ka Eesti kodakondsusega mees.

«Välisministeeriumi käsutuses olevate esialgsete ja mitteametlike andmete kohaselt on tegu Eestist pärit meessoost kodanikuga. Ootame isiku arreteerimise kohta ametlikku kinnitust Peruu ametivõimudelt,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja Helena Nõmmik.

Peruu narkopolitsei pidas operatsiooni käigus üheaegselt kinni üheksa inimest Huachipas, Surcos ja Miraflores. Kinnipidamised toimusid hotellides ja kodudes.

Kinnipeetute seas on viis Peruu kodanikku ning üks Uruguay, Boliivia, üks Hispaania ja üks Eesti kodanik.

Politsei leidis Huachipas asuvast majast kokku 318 kotti kokaiini. Uimasti kogus ulatub poole tonnini. Kottides olnud uimastipakkidele oli peale trükitud inkade viimase kuninga Atahualpa nimi ja näo kujutis.

Kottidel olevate kirjade järgi pidanuks seal olema sojajahu. Prokurör Juan Mendoza Callao sõnul kavatses jõuk saata kokaiini Euroopasse. Ta märkis, et uimastilaadungi taga on tõenäoliselt Mehhiko-Kolumbia narkokartell.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles