Savi: Sotšis võib korduda Moskva

1980. aasta Moskva suveolümpia sümboolika.

FOTO: Repro

Euroopa Parlamendi liige Toomas Savi hoiatas täna Euroopa Parlamendi ees peetud kõnes Moskva olümpiaboikoti kordumise eest Sotšis 2014. aastal.

«On üsna selge, et kui olümpiamängud peaksid toimuma Sotšis, leiduks riike, kes üritust boikoteeriksid nagu 1980. aasta mängudel Moskvas - pärast Nõukogude Liidu kallaletungi Afganistanile,» vahendas pressiesindaja Toomas Savi sõnu.

«Olümpialiikumisele oleks see oluliselt suurem löök kui nüüd uue läbiviija leidmine 2014. aasta olümpiamängudeks,» leidis Savi.

Toomas Savi väljendas veendumust, et praegu on aeg Euroopa Parlamendil sekkuda.

«Vastasel juhul võime järjekordselt seista silmitsi olümpiamängude korraldamisega autoritaarses ja agressiivses riigis, kes ei austa inimõigusi, kodanikuvabadusi ega olümpiahartat,» rõhutas Toomas Savi.

Rahvusvaheline Olümpiakomitee otsustas Sotšile anda 2014. aasta taliolümpiamängude korraldamise õiguse 2007. aasta juulis.

Pärast Vene Föderatsiooni agressiooni Gruusia vastu esinesid USA kongressi liikmed Allyson Schwartz ja Bill Shuster avaldusega, et naastes suvepuhkuselt, koostab kongress resolutsiooni, mis kutsub ROKi määrama 2014. aasta olümpiamängudele uus korraldaja.

Tagasi üles