Euroliit lükkas partnerlusleppe läbirääkimised Venemaaga tulevikku

Raul Sulbi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso.
Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso. Foto: AFP / Scanpix

Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso teatas täna pärast euroliidu erakorralist ülemkogu, et ühendus tühistab 15. septembriks kavandatud strateegilise partnerluse läbirääkimiste järjekordse vooru Venemaaga.

Barroso sõnul lükatakse edasised läbirääkimised tulevikku, kuni Venemaa ei vii oma vägesid Gruusia territooriumilt välja, vahendas AFP.

Et strateegilise partnerluse kokkuleppe alased läbirääkimised on edasi lükatud, kinnitas ka Prantsusmaa president Nicolas Sarkozy.

Sarkozy kinnitas, et euroliit soovib Venemaaga partnerlussuhteid arendada, kuid rõhutas, et partnerluse jaoks on vaja kahte osapoolt.

Sarkozy märkis, et Barroso, tema ise ja liidu välispoliitika juht Javier Solana lendavad 8. septembril Moskvasse ning sealsetel kohtumistel Vene liidritega saab Euroopa Liidu ja Venemaa edasiste suhete arengule olema määrav tähtsus. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles