L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suri Hardo Aasmäe

Facebook Twitter
Hardo Aasmäe.
Hardo Aasmäe. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Eile õhtul suri 63-aastasena poliitik, ühiskonnategelane ja Tallinna endine linnapea Hardo Aasmäe õnnetusjuhtumi tagajärjel.

Hardo Aasmäe tütar kinnitas Postimehele, et õnnetus juhtus eile õhtul kella 21 paiku.

Põhja prefektuuri pressiesindaja kinnitusel sai politsei kella 21.15 ajal väljakutse Tallinna kesklinna Pärnu maantee 15 maja juurde. Sündmuskohal selgus, et Aasmäe oli Westmani poe majas trepist alla kukkunud ja hukkus õnnetuskohal. «Politsei pole menetlust alustanud, kuna asjaolud viitavad õnnetusele,» ütles politsei pressiesindaja BNSile.

Hardo Aasmäe lõpetas 1969. aastal Tallinna 20. keskkooli. Ta lõpetas Tartu Riikliku Ülikooli majandusgeograafina ja saanud Leningradi Riiklikus Ülikoolis geograafiakandidaadi kraadi.

2001. aastast oli Aasmäe Eesti Entsüklopeediakirjastuse juhatuse liige ja 2002. aastast peatoimetaja.

Aasmäe oli aastatel 1989-1991 NSV Liidu rahvasaadik ja 1990-1992 Tallinna linnapea. Ta oli aastatel 1990–1991 Eestimaa Rahvarinde volikogu ja eestseisuse liige ning 1996. aastal üks Arengupartei asutajaid.

Aasmäe tegi aastaid raadiosaateid ja kuulus alates 1998. aastast saatesarja «Mnemoturniir» Tarkade klubisse.

Mullustel kohalike omavalitsuste volikogude valimistel oli ta Vaba Tallinna Kodaniku linnapeakandidaat.

Tänavustel Euroopa Parlamendi valimistel kandideeris ta Eesti Iseseisvuspartei nimekirjas, sai 2193 häält ega osutunud valituks.

Facebook Twitter

Märksõnad

Tagasi üles