Eksperdid vajavad õpetajat tulistanud poisi uurimiseks lisaaega

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Küünlad tulistamises hukkunud õpetaja Ene Sarapi mälestuseks.
Küünlad tulistamises hukkunud õpetaja Ene Sarapi mälestuseks. Foto: Elmo Riig / Sakala

Eksperdid teatasid täna uurijale, et vajavad Viljandis Paalalinna koolis toimunud tulistamise omaks võtnud noormehe tervisliku seisundi hindamiseks veel aega.

Prokurör pidi Viljandi Paalalinna koolis toimunud tulistamise omaks võtnud noormehe tervisliku seisundi uurimiseks tellima kohtupsühhiaatrilise ekspertiisi, mis pidi valmima tänaseks.

«Täna on selgunud, et eksperdid vajavad ekspertiisi tegemiseks veel aega. Uurija on selleks oma nõusoleku andnud,» ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Kristina Kostina, kelle sõnul peab kohus nüüd uue tähtaja määrama.

Noormees viibib endiselt raviasutuses.

27. oktoobril veidi enne kella 14 avas 15-aastane poiss Viljandi Paalalinna koolis tunni ajal relvast tule, mille tagajärjel sai surma sama kooli saksa keele õpetaja Ene Sarap. Tulistaja oli sama kooli 9. klassi õpilane ning veretöö ajal viibis samas klassiruumis peale õpetaja veel neli inimest.

Poiss avas tule oma isa seaduslikus relvast. Praegu on teada, et tulistamiseks kasutatud relv asus poisi elukohas lukustatud relvakapis.

Poiss ütles uurijale, et tunnistab oma tegu. Noormehe arvates ei olnud tema ja saksa keele õpetaja omavaheline läbisaamine hea, kuid tunnistas samas, et pole sellest teistele koolitöötajatele ega vanematele rääkinud.

Noorukil puudub varasem kriminaalne taust.

Juhtumi uurimiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku tapmist käsitleva paragrahvi alusel. Süüdimõistmise korral saab poissi karistada maksimaalselt 10-aastase vangistusega.

Uurimist viib läbi Lõuna prefektuur ja juhib Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles