R, 29.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Allikmaa: Vene kanalite edastamise lõpetamine pole mõeldav

Hanneli Rudi
Facebook
Comments
Eesti ringhäälingujuht Margus Allikmaa.
Eesti ringhäälingujuht Margus Allikmaa. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti rahvusringhäälingu esimehe Margus Allikmaa arvates pole Venemaa telekanalite edastamise lõpetamine ühe riigi territooriumil tänapäeval enam mõeldav, venekeelse auditooriumi võitmiseks tuleb kasutada teisi võimalusi.

«Esiteks see ei ole Euroopa seadusandlusega väga hästi kooskõlas ehk piiriülese televisiooni direktiivi ja selle põhimõtetega, ja punkt kaks, tehniliselt ei ole see tänapäeval võimalik, sest teleprogrammid ei levi enam ainult eetri kaudu,» ütles Allikmaa Postimees.ee'le.

Ta tõdes Lätis välja käidud vastavat ideed kommenteerides, et sellisel sammul pole suurt praktilist tagajärge.

Ringhäälingujuhi sõnul võib arvata, et sellise ettepaneku ajendiks on soov kaitsta rahvuslikku inforuumi. Samas on nii Eestis kui ka Lätis suur hulk venekeelseid vaatajaid-kuulajaid, keda oleks vaja kaasata riigi infosfääri.

«Kuna see on erakordselt keeruline ülesanne, siis on lihtsam mõelda nii, et lülitame sealt Venemaa poolt tuleva info välja ja siis nad paratamatult satuvad meie inforuumi, sest inimene infonälga jääda ei taha ja mingit infot ta tarbima hakkab,» selgitas ringhäälingujuht.

«Aga ma ei usu, et tänapäeva ühiskonnas saab midagi väga hästi keeldudega korraldada,» lisas ta.

Ringhäälingujuhi arvates oleks mõne kanali kinnikeeramise asemel märksa mõjusam kaasata riigitelevisiooni saadetesse vene kogukonna esindajaid ja venekeelseid eksperte. Seda nii Eesti kui ka Lätis.

Allikmaa sõnul on kolme Balti riikide ringhäälingunõukogu tasemel olnud jutuks ühise venekeelse telekanali loomine, mis praktilistel põhjustel pole kuigi kaugele jõudnud.
«Selleks, et konkureerida Pervõi Baltiiski Kanaliga, peaks see kanal olema kohutavalt hästi rahastatud ja seetõttu on see asi jäänud jutu tasemele,» selgitas ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles