Tasuta jääpidu osutus Savisaare valimisürituseks
Kübar: Savisaar matkib avaliku raha eest Putinit

Pühapäeval Tondiraba jäähalli külastajaile lubatud tasuta jääpidu kujunes Lasnamäel Keskerakonna esinumbrina kandideeriva linnapea Edgar Savisaare valimisürituseks, vahendas Tallinncityle üritusel viibinud lugeja.

Juba uksel pisteti saabujaile pihku Savisaare pildiga tikutoose, parkimiskellasid ja helkureid. Peaasjalikult vene keelt kõneleva publikuga pilgeni täidetud saali punasele vaibale saabus veerand tundi pärast ürituse väljakuulutatud algust linnapea Edgar Savisaar Lasnamäe linnaosavanema Olga Ivanova saatel.

«Meer alustas vene keeles Tondiraba jäähalli valmimise kiitmisega, ent läks edusammude üleslugemisel sujuvalt üle tasuta ühistranspordile,» muljetas pealtnägija. Kõne jätkus vene keeles. Seejärel astus lavale linnaosavanem Ivanova, kes alustas pöördumist riigikeeles, kiites samuti Tondiraba jäähalli. Pärast kõnesid sai piruette demonstreerida Moskvast saabunud jäätantsijate trupp.

«Hoolimata käimasolevatest kriminaaljuurdlustest avaliku raha omistamise tõttu, jätkab linnapea vastutustundetult linlaste raha põletamist,» lausus Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees Madis Kübar. «Taolist «rõõmu» pakub Tallinna linnavalitsus enne kõiki valimisi – 2013. aastal kohalike valimiste eel pakuti linlasi lõbustama jõle penoplastist «transformer» ja lasershow saatel korraldatud lõikuspidu. Kusjuures riigikontrolli vastsesse uuringusse, mille järgi on propaganda hinnaks 337 000 eurot, need üritused isegi ei mahtunud,» ütles volinik.

«Sarnaselt Putiniga on Savisaar loonud oma propagandameedia, mida kontrollib karmi käega ja eranditult ise. Nagu on RT ja Sputnik levinud juba üle Euroopa, levitab Savisaar ka oma Pealinna ja Tallinna Televisiooni üle Eesti,» lisas ta.

«Opositsiooni, meedia ja riigiametite katsetest öelda välja erinevaid summasi, mida Savisaar enda ja erakonna kampaania jaoks kõrvale tõstab, saab meer vaid indu juurde,» tõdes Kübar. «Kahjuks tunneb linnapea ennast juba nii puutumatuna, et summad, mis linnaeelarvest kaovad, suurenevad kolossaalse kiirusega.»

«Mingil määral on selles muidugi ka tõde,» ütles Kübar. «Lõviosa Keskerakonna ja eelkõige Savisaare valijaskonnast sarnaneb selles osas Putini-meelsete venelastega, et varastamisega – isegi, kui see on täiesti avalik – ollakse rahul, peaasi, et õige mees varastab.»

Kübara sõnul piisab Savisaare järgmiste sammude ennustamiseks itta vaatamisest. «Kõik, mida linnapea enda propagandaks teeb, on Venemaa president juba varem teinud,» tõdes volinik.

Tagasi üles