Seakorjuseid hakatakse hävitama liikuva ahjuga

Marian Männi
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sead Lõuna-Eestis Läti piiri lähedal.
Sead Lõuna-Eestis Läti piiri lähedal. Foto: Aldo Luud / Õhtuleht

«Mobiilset põletusahju», mis täna Eestisse saabub ja mis läks maksma ligi veerand miljonit eurot, hakatakse kasutama nakkusohtlike seakorjuste hävitamiseks ja taudi leviku riski vähendamiseks.

«Kuigi seni Eestis sigade katku kodusigadel diagnoositud ei ole, peame olema valmis võimalike haiguskollete likvideerimiseks kohapeal,» ütles põllumajandusminister Ivari Padar pressiesindaja vahendusel.

Mobiilset põletusahju saab kasutada vaid väiksemates farmides ja majapidamistes. Suuremate taudipuhangute puhul jätkuks ikkagi matmine.

Valitsus eraldas põleti ostmiseks reservfondist 227 500 eurot. Põletusahi Hurikan 1000E telliti Inglismaa ettevõttelt Waste Spectrum Environmental. Esialgu hakkab see paiknema AS Vireeni territooriumil ning hiljem on seda võimalik kasutada sigade katku ohupiirkondades Veterinaar- ja Toiduameti tellimisel.

Eestis seakatku kodusigadel leitud ei ole, küll on diagnoositud sigade aafrika katk kokku 81 metsseal Viljandi-, Võru-, Valga- ja Ida-Virumaal. Inimestele sigade katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab järgima ettenähtud bioohutusmeetmeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.

Teavet taudikahtlusega loomade kohta saab edastada Veterinaar- ja Toiduameti vihjetelefonil 605 4750.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles