Tallinna Lastehaigla sai heategevuskampaaniaga «Koos on kergem» 35 000 eurot toetust

, Tallinncity.ee vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toetusraha üleandmine: AS Prike suurkliendi müügijuht Kaido Kundrats, Selveri juhataja Kristi Lomp, Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ja Selveri Tibu
Toetusraha üleandmine: AS Prike suurkliendi müügijuht Kaido Kundrats, Selveri juhataja Kristi Lomp, Tallinna Lastehaigla juhatuse esimees Katrin Luts ja Selveri Tibu Foto: Selver

Selver AS  juhataja Kristi Lomp andis Tallinna Lastehaiglas neljapäeval üle heategevuskampaania «Koos on kergem» raames kogutud toetusraha 35 000 eurot, mida haigla kasutab larüngoskoobi ja bronhoskoobi soetamiseks.

Aparaatide abil on võimalik vaadata lapse hingamisteedesse ja vajadusel saab ka läbi seadme eemaldada võõrkehi ja laiendada kitsamaid kohti.

Veebruaris antakse kuueteistkümnes haiglas üle heategevusprojekti «Koos on kergem» raames kogutud rekordilised 104 000 eurot. Kaheteistkümnendat aastat korraldatava projekti raames koguvad kõik Selverid heategevuseks raha oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Haigeid lapsi sai toetada iga poeskäiguga, šokolaadide ja teatud toodete ostuga ning müntide annetuskasti jätmisega. Võrreldes mullusega kasvasid toetussummad kõikides maakondades.

Suurim toetussumma,  35 240 eurot, läheb Tallinna Lastehaiglale larüngoskoobi ja bronhoskoobi soetamiseks, millede abil on võimalik vaadata lapse hingamisteedesse ja vajadusel saab ka läbi seadme eemaldada võõrkehi ja laiendada kitsamaid kohti.

Tartu Ülikooli Kliinikum kasutab kogutud 14 107 eurot Masimo pulssoksümeetrite  ostmiseks, millega saab jälgida vastsündinu seisundit.

Maakonnahaiglad plaanivad osta väikeste patsientide elustamisvahendeid, sünnituslaudu, valgus- , magnetravi  ja muid meditsiiniseadmeid ning parandada lasteosakondade olmetingimusi.

Selver AS juhataja Kristi Lomp tänab kõiki kliente, koostöö- ja meediapartnereid, kes lõppenud heategevusprojektis osalesid. «Suurt rõõmu valmistab, et kiirete jõuluostude kõrval leidsid inimesed tahtmist, aega ja vahendeid toetada meie kõige väiksemaid abivajajaid,» ütleb Lomp.

Mullusega võrreldes kasvas toetussumma ligi  4000 euro võrra. Lombi hinnangul mängisid selles, et  inimesed olid altimad annetama, rolli inimeste mõnevõrra kasvanud sissetulekud ja aasta viimastel kuudel mitmete toidukaupade ja kütuste odavnemine.

Heategevusprojekt «Koos on kergem» hõlmas perioodi 19. novembrist 5. jaanuarini. Kliendid said head teha iga ostuga,  kampaaniašokolaadide ostuga ning annetuskasti raha jätmisega. Olulise panuse andsid ka kampaaniapartnerid Kalev, Prike, Tere ja Jungent, kes toetasid kampaaniat kena summaga ning kelle tooteid ostes kasvas  heategevuseks minev summa veelgi. Kokku toetatakse üle Eesti 16 haiglat ja haiglate lasteosakonda. Aastate jooksul on kogutud toetusi ligi 600 000 euro eest, mis on läinud haiglate vahel jagamisele.

Tagasi üles