T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tüür: Rasmussen tahtis oma väljaütlemisega kutsuda suuremale heidutusele

Raul Sulbi
, toimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tartu Ülikooli politoloog Karmo Tüür
Tartu Ülikooli politoloog Karmo Tüür Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Politoloog Karmo Tüüri hinnangul võib eelmise NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni väljaütlemist hübriidsõja võimalikkusest Balti riikides pidada üleskutseks suuremat heidutust looma.

NATO eelmise peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni arvates võib Venemaa president Vladimir Putin kasutada hübriidsõja meetodeid Balti riikide vastu, et testida NATO 5. artikli vettpidavust, vahendas ERR Uudised.

«Välistada seda stsenaariumit ei saa, Venemaal on see variant kindlasti plaanimisel ja ahvatlus see ellu viia on päris suur, tõestada, et NATO on n-ö «pabertiiger», mis esimese puutel kukub kokku,» kommenteeris Tüür.

Kas see plaan realiseerub või mitte, sõltub Tüüri sõnul konkreetsetest asjaoludest, kas selleks on olemas piisav poliitiline tahe, valmisolek ja tehniline võimekus, Tüüri sõnul on tahe ja võimekus ilmselt olemas, valmisoleku olemasolu on aga tema hinnangul kaheldav.

«Eeldada võib, et Rasmussen üritab oma väljaütlemisega just rõhutada seda, et NATO peaks olema piisavalt usutav heidutusjõud,» arvas politoloog.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles