Üleskutse: jaga meenutusi kunagisest Tuljaku kohvikust!

NOA peakoka pool tunnistati Eesti parimaks restoraniks.

FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Pirital legendaarset Tuljaku kohvikut restaureeriv OKO ja NOA tiim ootab linnakodanike meenutusi kohviku hiigelaegadest 1960ndatel.

Oodatakse Tuljakust tehtud pilte linlaste ja linna külaliste perearhiividest, väga teretulnud on meenutused menüüst, mida seal omal ajal pakuti. Meenutusi ja fotosid (varasemast ajast kui paik 1990ndatel kohvik Carinaks muutus) võiks saata aadressile: oko@okoresto.ee

Tunnustatud arhitekt Valve Pormeister projekteeris Lillepaviljoni juurdeehituseks kohviku Tuljak (Pirita tee 26E) aastatel 1964.–1965, 1990ndatel muudeti kohvik ümber restoran Carinaks. Lisaks legendaarsele kohvikule restaureeritakse originaalilähedasena ka hoonet ümbritsev haljasala ning jäätisekiosk. Hoonet arendab Baltek Arendus OÜ. Hoone restaureerimisprojekti koostas Apex Arhitektuuribüroo ning tööd viib ellu ka NOA restorani ehitanud 1Partner Ehitus. Uue kohviku osanikud on samad, kes Kaberneemes asuval OKO-l ning Viimsi ja Pirita piiril asuval NOA-l – Martti Siimann, Tõnis Siigur ja Marko Zukker.

Tagasi üles
Back