Aasta ajakirjaniku nominendid on Nils Niitra, Rannar Raba, Holger Roonemaa ja Tarmo Vahter

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ajalehed.
Ajalehed. Foto: Peeter Kümmel / Sakala

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis täna toimunud  koosolekul aasta ajakirjaniku nominentideks Postimehe ajakirjaniku Nils Niitra, Sakala ajakirjaniku Rannar Raba, Eesti Päevalehe ajakirjaniku Holger Roonemaa ja Eesti Ekspressi ajakirjaniku Tarmo Vahteri. 

Nils Niitra on ka üleriigilise uudiste kategooria ja olemusloo kategooria nominent Postimehes 24. aprillil ja 8. mail ilmunud lugudega «Riik kirjutab korstnasse vähemalt 700 000 eurot», mis räägivad jäälõhkujate ostmise kavast ja 31. mail ilmunud looga «Eesti mehe viimane kiri: «Anna sigadele süüa»».

Sakala ajakirjanik Rannar Raba on maakonnalehtede olemusloo kategooria nominent  23. detsembril ilmunud looga «Päkapikk on varsti valmis inimeste sekka kolima».

Holger Roonemaa üleriigilise uudise kategooria nominent Eesti Päevalehes 15. ja 16. oktoobril ilmunud lugudega «Tallinn aitab: linna palgale jõudsid maadevahetuse peategelased».

Tarmo Vahter on üleriigilise olemusloo kategooria nominent Eesti Ekspressis 29. oktoobril ilmunud looga «Jevgeni Ossinovski põliseesti juured».

Aasta ajakirjaniku tiitli võitja avalikustatakse 6. märtsil Tallinnas Õpetajate Majas toimuval pressipeol. EALLi peapreemia «Aasta ajakirjanik 2014» antakse kirjutavale ajakirjanikule tema viimase aasta väljapaistva töö eest. Preemia suurus on 4500 eurot (neto), millele lisandub hinnaline meene.

Aasta ajakirjanik valiti Bonnieri preemia, maakonnalehtede uudise, arvamuse ja olemuse kategooria, multimeedia, parima venekeelse loo, noore ajakirjaniku ning üleriigilise uudise, olemuse ja arvamuse kategooria nominentide seast.

Aasta ajakirjaniku žüriid juhtis meediaekspert ja Tartu Ülikooli õppejõud Tiit Hennoste. Žürii liikmed olid Postimehe peatoimetaja Merit Kopli, Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandel, Õhtulehe peatoimetaja Väino Koorberg, Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald, Sakala peatoimetaja Hans Väre, Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige Ainar Ruussaar, Põhjaranniku peatoimetaja Erik Gamzejev, Tartu Ülikooli meediatudengite esindaja Anna-Liisa Villmann, Eesti Ekspressi ajakirjanik Tiina Jõgeda, Järva Teataja peatoimetaja Merili Nikkolo ja Meie Maa peatoimetaja Veiko Visnapuu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles