Aru: sügise tähtsaimad teemad on euro, haridus ja energiajulgeolek

Peep Aru

FOTO: Peeter Langovits

Riigikogu uue istungjärgu eel kogunenud Reformierakonna fraktsiooni teatel on lähiaja suurim väljakutse valitsuserakondadele Eesti sujuv liitumine eurotsooniga.


Riigikogu Reformierakonna esimehe Peep Aru sõnul tuleb tööd euroga liitumise teemal jätkuvalt edasi teha. «Eestis peab hoidma ja arendama soodsat ettevõtlusekeskkonda, et siin loodaks uusi täisväärtuslikke töökohti. Investeeringud Eestisse ja uued töökohad loovad suurema maksutuluga baasi pensionite tõusuks ja avaliku teenuse paremaks kvaliteediks – olgu selleks haridus, peredele suunatud teenused või turvalisus,» rääkis Aru.

Ta peab heaolu suurendamise ja uute töökohtade kõrval oluliseks jätkata ka hariduse viimisega Põhjamaade kvaliteedi tasemele. «Meie üheks prioriteediks on ka Eesti energiasõltumatuse tagamine ja Vene gaasi osakaalu vähendamine, et tagada tarbijale soodsam toasoojus kui ka selleks, et turul tekiks hinda alla suruv konkurents, lisas Aru.

Fraktsiooni esimehe sõnul saab riigikogu uus hooaeg olema tegus ja töine. «Kindlasti jätkame struktuurseid reforme energeetikas ja majanduses,» ütles Aru.

Tagasi üles