Pühapäevase muruniitmiskeeluga ühines mitusada inimest

Uwe Gnadenteich
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pühapäevasest muruniitmisest on loobunud mitusada inimest.
Pühapäevasest muruniitmisest on loobunud mitusada inimest. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Üleskutsele pühapäeviti muruniidukiga mitte müristada reageeris mitusada inimest, kuid niidukite müra siiski veel ei vaibu.


Suve hakul kuulutas Muuga Aedlinna Selts välja kampaania «Mina pühapäeval muru ei niida,» aitamaks vähemalt ühel päeval nädalas inimestel rahulikult puhata. Kui juunis pani selts kampaania üles ka interneti suhtlusvõrgustikku Facebook, suurenes sellega liitujate arv kiiresti, kirjutas Pealinn.

Niitmiskeeluga on praegu nõus 342 inimest nii Tallinnast, mujalt Eestist kui ka välismaalt, ja nende arv kasvab pidevalt. Liitunud inimesed on teinud ettepaneku keelata ühel päeval nädalas ka mootorsaega töötamine.

Muuga Aedlinna Seltsi liige Jüri Peetson ütles Pealinnale, et nii suur huvi ettevõtmise vastu oli talle üllatuseks. «See oli plaanitud vaid Muuga-siseseks, meil polnud kavaski nii suurt aktsiooni korraldada,» rääkis Peetson. «Aga ju siis on teema päevakorral ja südamelähedane paljudele inimestele eri paigus. Ka viimase üldlaulupeo tekstis mainiti eestlasi kui muruniitjat rahvast. See, et asi läks suure kella külge, on puhas juhus.»

Filmiprodutsent Artur Talvik toetab müravaba päeva kampaaniat kahe käega. «Juba paar aastat tagasi tegin Tapurla küla seltsi juhatuses ettepaneku pühapäeval müra piirata,» selgitas Talvik.

Talviku sõnul tahtsid inimesed teda esimesel korral selle jutu peale «elusalt ära süüa». «Leiti, et muruniitmiskeeld on suisa ahistamine. Just suvilaomanikud ütlesid, et millal nad seda siis ikka teevad, kui mitte nädalavahetusel. Mõistsin, et vaikuse saavutamine on pikk protsess, siiski võin öelda, et natukene vaiksem juba on,» rääkis Talvik.
 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles