Konsul kohtus taas Eston Kohvriga

Maskides mehed Eston Kohvrit Moskvas asuvasse kohtumajja eskortimas.

FOTO: rtr.ru

Eesti Moskva saatkonna konsul kohtus kolmapäeval Moskvas Lefortofo vanglas kinnipeetava kaitsepolitseiniku Eston Kohvriga.

«Kohtumine kestis tund aega, mille käigus sai konsul Kohverit teavitada viimastest uudistest ja avaldustest, mida tema röövimise ning kinnipidamisega seoses on hiljuti rahvusvahelisel tasandil tehtud - Euroopa Liidus, Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis, Euroopa Parlamendis ning tõstatatud Euroopa Nõukogu ministrite asemike komitees ja ÜRO Inimõiguste Nõukogu istungil,» ütles BNSile välisministeeriumi pressiesindaja.

Möödunud aasta detsembris pikendati Eston Kohveri vahi all hoidmise tähtaega 5. aprillini. Järgmise kohtuistungi täpset kuupäeva ei ole hetkel teada.

«Jätkame jõupingutusi ning aktiivset tegevust ebaseaduslikult kinni peetud ning röövitud Eston Kohvri vabastamiseks ja naasmiseks kodumaale,» sõnas pressiesindaja.

Eesti kaitsepolitsei teatas mullu 5. septembri õhtul, et sama päeva hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale. Vahejuhtum toimus Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel.

Kaitsepolitseinik Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades relva ähvardusel Venemaale. Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Hiljem on Kohvrit hoitud Moskva Lefortovo vanglas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles