Politsei pidas kinni lubatust 31 tonni raskema metsaveoki

Veoki kogukaal oli 75,2 tonni.

FOTO: Lääne prefektuur

Pärnu politseijaoskonna liikluspolitseinikud peatasid metsaveoki, mille kaalumisel selgus, et see oli lubatust tervelt 31 tonni raskem.

Eile kella 17 paiku peatasid politseinikud Pärnus Kaubasadama teel autorongi. Ümarmetsamaterjaliga Pärnu sadamasse teel olnud veok oli liikluspolitseinike sõnul nähtavalt ülekaalus. Veoki kontrollimisel selguski, et selle kogukaal oli 75,2 tonni, ületades lubatud 44-tonnist raskust pea poole võrra, teatas Lääne prefektuuri pressiesindaja.

Pärnu politseijaoskonna patrulli- ja liiklusjärelevalvetalituse juhi Sander Peremehe sõnul oli veokit kontrollinud ametnikele nii suure massipiirangu ületamise fikseerimine esmakordne. Peremehe sõnul jääb politsei poolt kontrollitud massipiirangut rikkuvate veokite ülekaal enamasti viie kuni kümne tonni kanti.

Lubatust raskemad sõidukid lõhuvad teid ja nendega liiklemine võib olla ohtlik. Veokijuhil muid rikkumisi ei tuvastatud ja tema suhtes alustati väärteomenetlust teeseaduse § 401 lg 1 alusel, mis näeb süüdimõistmisel ette rahatrahvi kuni 200 trahviühikut.

Tagasi üles