Mart Kadastik asub Eesti Meedia nõukogu esimeheks

Mart Kadastik

FOTO: Margus Ansu

Eesti Meedia kauane juhatuse esimees Mart Kadastik lahkub 6. aprillil kontserni tegevjuhi ametikohalt ja siirdub nõukogu esimeheks.

"Otsesõnu öeldes on tegemist ettevõtte igapäevasest juhtimisest kõrvale astumisega," selgitab Kadastik. "2013. aasta sügisel, kui norralaste Schibsted Eesti Meedia aktsiad ära müüs, lubasin uuele aktsionärile Margus Linnamäele, et jätkan firmajuhina 60. eluaastani. Nüüd on see lubadus täidetud. Aeg on anda võimalus rohkem rabeleda ja vastutada ka noorematele. "

Mart Kadastik on Postimeest ja sellest välja arenenud Eesti Meediat juhtinud 32 aastat. Ajakirjanikutööd Edasi toimetuses alustas ta 38 aastat tagasi.  

"Mart on olnud tänase Baltikumi suurima meediaettevõtte looja ja hing," ütles Margus Linnamäe. "Kontsern on viimasel ajal teinud jõulise sammu  uude meediasse - täna tuleb rohkem kui pool kasumist digimeediast. Eriti kiire areng on toimunud Leedus. Suurimad tänud Mardile aga selle eest, et ta on eesti ajakirjandust edendanud südame ja missioonitundega. Postimees on kinnistanud oma positsioone Eesti suurima ja väärikaima väljaandena."

Linnamäe sõnul ei taha Eesti Meedia aktsionärid Mart Kadastiku kogemustest loobuda - nad soovivad teda näha nõukogu esimehena.  

"Sujuvam üleminekuperiood on ilmselt mõistlik nii firmale kui mulle endale," kinnitas Kadastik. "Kuid lähivaate asemel piirdun edaspidi kaugvaatega. Nõukogu asi on jälgida, kuidas ettevõte püsib strateegilisel joonel, mitte osaleda igapäevastes otsustamistes."

Kadastiku asemele uut tegevjuhti juhatuse etteotsa ei valita ega otsita.  

"Juhatus jätkab kahe liikmega," selgitas Linnamäe."Toomas Issak ja Meelis Luht on väga asjatundlikud juhid, kes väärivad usaldust. Neil jätkub ideid ja organisatoorset võimekust."

Eesti Meedias töötab üle tuhande inimese. Gruppi kuuluvad Postimees, Kanal 2, raadiojaamad Kuku, Elmar ja Uuno, kohalikud väljaanded Pärnu Postimees, Sakala, Järva Teataja, Virumaa Teataja ja Valgamaalane, kuulutuste portaalid kv.ee, osta.ee ja soov.ee, trükikoda Kroonpress, juhtivad uudiste ning kuulutuste portaalid Lätis ja Leedus.

Tagasi üles