Eesti ja Läti uued venekeelsed telekanalid plaanivad koostööd

Margus Allikmaa

FOTO: Mihkel Mariupuu / Postimees

Eesti Rahvusringhääling ja Läti avalik-õiguslik televisioon sõlmisid täna koostöökokkuleppe mõlemas riigis loodavate venekeelsete telekanalite ühiseks arendamiseks. Kumbki telekanal jääb oma programmivalikutes sõltumatuks ja kohaliku elu keskseks, kuid valdkondades, kus koostöö annab ladusama tulemuse ja kokkuhoiu, soovitakse leida kokkupuutepunkte.

 

«On täiesti selge, et Venemaalt lähtuv ning venekeelse meedia poolt loodav infoväli Eestis, Lätis ning teisteski Ida- ja Kesk - Euroopa riikides vajab tasakaalustamist,» ütles ERRi juhatuse esimees Margus Allikmaa. 

«Venekeelne elanikkond neis riikides väärib palju mitmekesisemat ja erinevatele allikatele tuginevat kvaliteetset ajakirjandust, aga näiteks ka ka kohaliku eluga kordi enam kontaktis olevaid telesaateid. Eesti on otsustanud avada oma venekeelse telekanali ja sama plaanitakse ka Lätis. Kuna Eesti ja Läti avalik-õiguslike ringhäälinguorganisatsioonide eesmärgid on ühised, on igasugune koostöö, mis aitab parandada venekeelse infovälja kvaliteeti, õigustatud ja põhjendatud,» rääkis Allikmaa.

ERR-i meediasuhete juhi sõnul annab koostöökokkulepe kahe riigi venekeelsetele telekanalitele hea võimaluse saadete ja filmide vahetuseks, töötajate koolituseks ja kanalite turundustegevuseks.

ERRi venekeelne telekanal avaneb tänavu septembri lõpus. Läti avalik-õiguslikus televisioonis käivitatakse venekeelne telekanal praeguste plaanide järgi tuleval aastal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles