Ametnikud himustavad kontrolli rektorivalimiste üle

Nils Niitra
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Lennuakadeemia rektori Jaanus Jakomenko kinnitusel oli kooli nõukogu liikmete väljajätmise plaan rektori valimiskogust liiga karm, tulevase määruse uus versioon on siiski mõistlikum.
Eesti Lennuakadeemia rektori Jaanus Jakomenko kinnitusel oli kooli nõukogu liikmete väljajätmise plaan rektori valimiskogust liiga karm, tulevase määruse uus versioon on siiski mõistlikum. Foto: Kristjan Teedema / Tartu Postimees

Haridus- ja teadusministeeriumis küpseb rakenduskõrgkoolide rektorite valimise uus kord – kui seni oli rektori valikul võim suuresti kooli enda töötajatel ja tudengitel, siis nüüd kipub kontroll ministeeriumiametnike kätte.

Eestis on praegu kuus riiklikku rakenduskõrgkooli ja rektorite valimise korra muutmine suurendab Postimehe allikate kinnitusel ühtlasi selle ameti politiseerumise ohtu. Seni on ka rakenduskõrgkoolid nautinud ülikoolidega sarnast akadeemilist vabadust endale ise juhte valida, ent nüüd tahab riik võtta kontrolli üle või vähemasti haaret oluliselt tugevdada.

Tagasi üles