Kalamaja kinnisvarabuum endiselt täistuuridel

Jonatan Karjus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kalamaja
Kalamaja Foto: Viktor Burkivski

Vaatamata Tallinna korteritehingute arvu kahanemisele, tehti möödunud aastal Kalamajas korterite ostu-müügitehinguid kolmandiku võrra rohkem.

«Võime skeptikute kiuste öelda, et Kalamaja korteriturg jätkab võidukäiku,» tõdeb Kalamajas korterelamut arendava Endover Kinnisvara Eesti piirkonna juht Oliver Makko.

«Kalamajja korterit otsiv inimene ei taha osta nelja seinaga piiratud ruumi, kuhu magamisase ja külmkapp mahutada. Kalamaja koduostja soovib leida killukese ajalugu kaunite ja ajastutruude puitelamute asumis, kus igal hoonel on oma hing,»  tõi Makko välja, miks on Kalamaja jätkuvalt populaarne elukoht.

«Kalamajja kolib järjest rohkem noori peresid, keda võluvad kiirete sammudega arenev kultuuri- ja seltsielu – seda alates uutest kohvikutest ja pagaritöökodadest kuni asumiseltsi tegemisteni,» selgitas Makko.

Korteritehingute arvu kasvuga käib sama sammu Kalamaja korteritehingute keskmine ruutmeetrihind, mis on selgel tõusuteel.

Tagasi üles