E, 20.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EKRE ja Vabaerakond ei pea praegu piirileppe ratifitseerimist mõistlikuks

Piret Lakson
, reporter
EKRE ja Vabaerakond ei pea praegu piirileppe ratifitseerimist mõistlikuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme.
EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme. Foto: Tairo Lutter

Riigikogus pole Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise osas üksmeelt, sest EKRE ja Vabaerakond ei pea leppe ratifitseerimist praeguses olukorras mõistlikuks.

Riigikogus hakkab piirilepetega tegelema väliskomisjon, mille juhiks saab esmaspäevast tõenäoliselt sotsiaaldemokraat Hannes Hanso, vahendab ERRi uudisteportaal «Aktuaalset kaamerat».

Piirileppe ratifitseerimise kohta ütles ta, et juba paarkümmend aastat kahe riigi vahel arutluse all olnud küsimusega võiks nüüd leppeid ratifitseerides ühele poole saada.

EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme on aga seisukohal, et Eesti-Vene piirilepe on Eestile kahjulik ja ka vastuolus põhiseadusega, sest põhiseadus ütleb, et Eesti maismaapiir jookseb Tartu rahulepingu järgset piiri mööda.

Samuti ütles Vabaerakonna esimees ja fraktsiooni juht Andres Herkel, et Vabaerakond ei pea leppe ratifitseerimist mõistlikuks, eriti olukorras, kus Venemaa pole lõpetanud sõjategevust Ukrainas.

Märksõnad
Tagasi üles