Mustamäe tee algusesse kavandatakse kõrghooneid

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Mustamäe tee algusse võivad kerkida kõrghooned.

FOTO: Google StreetView

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule Mustamäe tee 3 ja 3a kinnistute detailplaneeringu kehtestamise otsuse eelnõu.

Detailplaneeringuga antakse ehitusõigus Kristiine ja Põhja-Tallinna linnaosa piiril, Paldiski maantee, Mustamäe tee ja Endla tänava ristumiskoha naabruses asuvale 1,66 hektari suurusele maa-alale kuni 16 maapealse ja ühe maa aluse korrusega elu- ja äriruumidega hoonekompleksi rajamiseks, teatas linnavalitsuse pressiteenistus. Lisaks on detailplaneeringus lahendatud ala heakorrastus ja haljastus, juurdepääsud, parkimine ning tehnovõrkudega varustamine.

Planeeritava ala kontaktvöönd on polüfunktsionaalne – piirkonnas on nii elu-, äri- kui ka tootmishooneid. Planeeritaval alal asub kaks krunti, millel asuvad üks ühekorruseline kaupluse-töökoja hoone, üks osaliselt ühe- ja osaliselt kolmekorruseline kauplus-ladu-büroohoone ning üks kahekorruseline kauplusehoone.

Kuna planeeringus on ette nähtud linnaruumiliselt oluline muudatus ning planeeringuala asub linnaruumiliselt olulises piirkonnas, siis kuulub selle kehtestamine linnavolikogu pädevusse.

Tagasi üles