Aivo Adamson lahkub maanteeameti peadirektori ametist

Aivo Adamson

FOTO: Liis Treimann

Maanteeameti peadirektor Aivo Adamson esitas neljapäeval majandus- ja kommunikatsiooniministrile lahkumisavalduse.

«Olen Maanteeametit juhtinud kolm aastat. Marika Priskelt ja Erkki Raasukeselt saadud mandaadis ettenähtud lühiajalised ülesanded on täidetud ja pikemajalised tegemisel. Minu jaoks on aeg uuteks väljakutseteks küps. Julgen väita, et Maanteeamet on kolme aastaga muutunud kaasaegseks riigiasutuseks. Meeskond, kellega koos viisin muudatusi ellu, on selgelt orienteeritud väärtusi hindavale ja tulemustele orienteeritud organisatsioonile,» ütles Adamson.

Adamsoni sõnul on riigisektoris palju häid inimesi, kes tahavad Eestis elu paremaks muuta, kes on pühendunud oma valdkonnale ja kasvavad koos riigiga.

Adamson sõnas, et avalikus sektoris on võimalik muudatusi teha, keskendudes võimalustele, mitte takistustele. «Asi on tahtmises. See on müüt, et riigiametnikele on tähtis ainult enese heaolu. Minu senine kogemus nii riigi- kui erasektoris näitab, et mõlemal poolel on üksteiselt veel õppida ja arenguruumi on ka edaspidiseks. Olen veendunud, et ka riigisektori inimesed võiksid saada erasektori kogemuse.» Ta lisas, et lahkub riigisektorist ainult positiivsete tunnetega.

Majandus- ja taristuminister Kristen Michal ütles, et Aivo Adamsoni juhtimisel sai tehnilisest ja raskustes ametist kliendisõbralik organisatsioon, mida tõendavad kõrged kohad teeninduse auhindade edetabelis.

«Tänan Aivot tehtud töö eest. Üritasime teda küll ümber veenda kuid loodan, et näeme teda ka tulevikus riigi arengusse panustamas. Mõned päevad tagasi lõppes edukalt konkurss Veeteede Ameti juhi leidmiseks. Ka selle asutuse etteotsa valiti erasektori taustaga asjatundja ja eeldan, et Aivo hea töö inspireerib ka järgmistel konkurssidel osalejaid. Tulevikus võiks olla erasektori juhtide jaoks tõsine väljakutse arendada riigis mõnda olulist valdkonda,» lausus Michal.

Adamsoni tööleping lõpeb 31. mail. Maanteeameti peadirektori kohale kuulutatakse välja avalik konkurss.

Tagasi üles