Rõivas: et aktsiisi ei laekuks, tuleb naabritel kogu meie viin ära juua

Taavi Rõivas

FOTO: Liis Treimann

Selleks, et Eesti riigile alkoholiaktsiisi ei laekuks, tuleb naaberriikide elanikel kogu alkohol meie eest ära juua, kommenteeris peaminister Taavi Rõivas Liviko ähvardust alkoholiaktsiisi raha Lätti suunata.

Liviko teatas täna, et kavatseb erakorralise alkoholiaktsiisi tõusu mõjul viia 10-15 miljonit eurot maksuraha Eestist välja, suunates äri senisest enam Läti kaudu.

«Aktsiisi makstakse ikkagi selles riigis, kus toodangut turustatakse ja valdavalt ka tarbitakse. Selleks, et Eestis [alkoholi]aktsiisi laekumine ära lõppeks, peaksid naabrerriigi inimesed meie viina meie eest kõik täitsa ära jooma,» ütles Rõivas valitsuse pressikonverentsil. «Vaevalt, et nüüd seda juhtuma saab. Kahjuks on küllalt palju seda tarbimist ka Eestis.»

Rõivas märkis, et nii elatustase kui aktsisiimäärad kipuvad Lätis olema Eestiga võrreldes mõneaastases viites ehk et nemad jõuavad samale tasemele natuke hiljem kui meie. «Teades Läti eelarvepoliitilisi valikuid ma prognoosin, et sarnaselt Eestiga ka Lätis alkoholiaktsiis pigem tõuseb,» lisas peaminister.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles