R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kliinikumi sisekliiniku ülemõde mõisteti pistise võtmise eest tingimisi vangi

Tiina Kaukvere
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Tartu ülikooli kliinikum on Põhja-Eesti regionaalhaigla kõrval teine Eesti suurhaigla.
Tartu ülikooli kliinikum on Põhja-Eesti regionaalhaigla kõrval teine Eesti suurhaigla. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Tartu maakohus tunnistas täna Tartu Ülikooli Kliinikumi sisekliiniku ülemõe Siivi Nummerti (65) kokkuleppemenetluses süüdi pistise võtmises ning mõistis talle tingimisi kuue kuu pikkuse vangistuse üheaastase katseajaga.

Nummertit süüdistati selles, et töötades sisekliiniku ülemõena, võttis ta oma töökabinetis korduvalt pistist kokku 400 eurot, teatas kohtu pressiesindaja Krista Tamm.

Süüdistuse järgi võttis ametiisik raha vastutasuna selle eest, et ta osales riigihankega teenuse ostmise otsustamises ning kontrollis arvete ja osutatud teenuse vastavust.

Sündmused leidsid aset eri aegadel ajavahemikus 2010. aastast kuni 2013. aasta juunini.

Kohus selgitas, et pistise võtmine tähendas seda, et ametnik sai oma tööülesannete täitmise eest nii palga kui ka sularaha ettevõtjalt. «Esitatud süüdistus ei puuduta ainult riigihanget. Süüdistuse järgi osales ametiisik riigihankega transporditeenuse ostmise otsustamises ning kontrollis osutatud teenuse eest esitatud arvete ja osutatud teenuse vastavust. Pistist võttis süüdistatav ettevõtjalt vastu kuuel korral kogusummas 400 eurot,» täpsustas Tamm.

Nummertilt mõisteti riigi kasuks välja kuriteoga saadud, kuid ära kulutatud 400 eurot. Menetluskuludena peab ta tasuma kokku 733 eurot, teatas Krista Tamm.

Kliinikumi staažikas töötaja Nummert ütles Postimehele, et ei soovi kohtuotsust lähemalt kommenteerida, kuid osutas pistise suurusele (kokku 400 eurot ajavahemikus 2010 kuni 2013), mille võtmises ta süüdi mõisteti. 

Kliinikum kuulis süüdistusest ajakirjanduselt

Praegu töötab Nummert endiselt kliinikumis. Haigla avalikkussuhete juht Kristi Tael nentis, et kliinikum kuulis süüdistusest ajakirjanduselt.

«Kliinikumi kui tööandjat ei olnud inimene nimetatud juhtumist informeerinud. Juhtum on väga värske, selge on, et korruptsiooni meie asutus ei talu. Lähtuvalt eeltoodust arutab juhatus nimetatud küsimust oma homsel koosolekul,» ütles Tael. Kliinikum ei ole saanud süüdistuse ega kohtuotsusega tutvuda, mistõttu ei saa haigla ka kommenteerida, mis täpsemalt ikkagi kohtuotsuse kohaselt juhtus. 

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi kaitsepolitseiamet ning juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Kohtuotsus on vaidlustatav 15 päeva jooksul.

2009. aasta septembris kirjutas Nummertist pikemalt kliinikumi leht, kuna 1. augustil täitus Nummertil 40 aastat tööleasumisest kliinikumi ning 15. septembril oli ta saanud 60-aastaseks.  Kauaaegset töötajat iseloomustati kui pühendunud kolleegi, kes on alati olnud aktiivne haiglaelus ja kutseühenduste tegevuses. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles