Kapo: Moskva must nimekiri viitab riikide halbadele suhetele

Kaitsepolitsei töötaja

FOTO: SCANPIX

Kaitsepolitsei (kapo) hinnangul on kaheksale eestlasele kehtestatud Venemaa sissesõidukeeld tõend halbadest suhetest Eesti ja Venemaa vahel.

«Eks ta näitab lihtsalt seda, et suhted on halvad ja selline nimekiri on hea tõend [suhete iseloomu kohta],» ütles BNSile kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp ning lisas, et kapo ametnikel on niikuinii Venemaale reisimise piirang.

«Ega see nimekiri ei ole ju äsja kehtestatud. See on juba varem paika pandud,» märkis Puusepp, kelle sõnul ei muuda nimekirja olemasolu kapo jaoks midagi.

Venemaa koostatud mustas nimekirjas on 89 Euroopa Liidu poliitiku ja julgeolekuametniku seas kaheksa eestlast. Sissesõidukeelu said peale Terrase ja Tiganiku ka endine välisminister Kristiina Ojuland, kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu, justiitsminister ja endine kaitseminister Urmas Reinsalu, europarlamendi saadik Tunne Kelam ja kaitsetööstuses juhtivatel kohtadel tegutsev Andres Parve.

Hollandi peaminister Mark Rutte teavitas reedel, et Moskva on vastuseks Euroopa Liidu sanktsioonidele koostanud musta nimekirja nendest poliitikutest, kellele on Venemaale pääs keelatud.

Soome ajaleht Helsingin Sanomat märkis, et eestlased on võrreldes oma rahvaarvuga esindatud eriti jõuliselt.

Tagasi üles