Postimees teeb otseülekande laste internetisõltuvuse konverentsilt

Postimees teeb teisipäeval otseülekande konverentsilt «Laps interneti võrgus», millel arutatakse, kas infotehnoloogia laialdane kasutamine laste seas võib kaasa tuua ka probleeme ja kuidas neid vältida.

Konverents on osa Tervise Arengu Instituudi laste internetisõltuvuse projektist «Digilaps», mille raames küsitleti ligi 2000 Eesti koolilast ja nende vanemaid nii arvutikasutamisharjumuste kui sellega seonduvate tegurite kohta.

Laste internetisõltuvuse uuringut ja konverentsi rahastab Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi TerVE vahendusel.

Konverentsi kava:

9.30-10.00 Registreerumine, tervituskohv

10.00-10.10 Avasõnad. Andres Koppel (Eesti Teadusagentuuri juhatuse esimees)

10.10-11.00 Kui head asja saab liiga palju – laste internetisõltuvuse projekti «Digilaps» uuringu tulemusi. Kätlin Konstabel (Tervise Arengu Instituudi teadur, projekti põhitäitja)

11.00-11.30 Lapsed võrgus, pered võrgus – kuidas toetada peresid laste liigse internetikasutuse korral. Rena Pent (Tartu Hariduse Tugiteenuste Keskuse psühholoog ja pereterapeut)

11.30-11.45 Kohvipaus

11.45-12.15 Õpilaste arvutikasutus ja koolis hakkama saamine. Karin Täht (Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi teadur)

12.15-13.15 Paneeldiskussioon: Tark mees totu taskus?

Kas on ohtu, et arvutikasutusega seoses võivad lastel mingid olulised omadused või võimed kängu jääda; mida saaks teha kool ja mida kodu, et seda ei juhtuks?

Diskussioonis osalevad Irene Käosaar (haridus-ja teadusministeeriumi üldharidusosakonna juhataja), Kristi Vinter (Tallinna ülikooli kasvatusteaduste instituudi direktor), Hendrik Agur (Gustav Adolfi gümnaasiumi direktor), Marti Aavik (Postimehe arvamustoimetaja), Liis Hango (Self OÜ suhtlemistreener ja pereterapeut)

13.15-14.15 Lõuna

14.15-15.00 Digikirjaoskus ja digivõimalused – kuidas interneti kasutusest maksimumi võtta. Pille Pruulmann-Vengerfeldt (Tartu ülikooli meediauuringute professor)

15.00-15.45 Healthy Development in the Digital Age: Managing the Challenges and Opportunities of Mobile Devices. Richard Graham (Suurbritannia, Tavistock Clinic ja Nightingale Hospital, lastepsühhiaater)

15.45-16.00 Kohvipaus

16.00-17.15 Paneeldiskussioon: Täiuslik masin, täiuslik inimene?

Milline peaks olema digiajastu ideaalne inimene; kas tuleks üldse püüelda reaalse ja virtuaalse elu tasakaalu poole ja kes vastutab, kui tasakaal virtuaalse maailma suunas liialt paigast läheb?

Diskussioonis osalevad Richard Graham, Pille Pruulmann-Vengerfeldt, Aune Valk (Haridus-ja Teadusministeeriumi analüüsiosakonna juhataja). Triin Kahre (Eesti Koolipsühholoogide Ühingu esinaine), Henrik Roonemaa (tehnoloogiaajakirjanik, Digitunni saatejuht).

17.15-17.30 Päeva kokkuvõte ja konverentsi lõpetamine

Konverentsipäeva modereerib teadusajakirjanik Arko Olesk

Tagasi üles