iDeal kampaania

Advokaadi hinnangul jätkub Kohvri kohtuprotsess juba juulis

Eston Kohvri advokaat Jevgeni Aksjonov Pihkva kohtus.

FOTO: Liis Treimann / Postimees

Venemaal vahi all hoitava kaitsepolitseiniku Eston Kohvri kaitsja Jevgeni Aksjonovi hinnangul jätkub tema kaitsealuse kohtuprotsess Pihkvas juba juuli teisel poolel.

Aksjonov kinnitas BNSile, et praegu vaadatakse süüasi Moskvas taas üle, tehakse vajalikud parandused ning ilmselt jõuab Kohver tagasi Pihkva kohtu ette juuli 20-ndatel kuupäevadel.

Pihkva oblastikohus pikendas esmaspäeval Kohveri vahi all hoidmise tähtaega 8. augustini, varasemalt oli see tähtaeg 4. august. Ühtlasi tuvastas kohus süüasjas rikkumisi ja saatis kaasuse tagasi prokuratuuri. Kohus otsustas tagastada süüasja materjalid Venemaa peaprokuratuurile, et eemaldada sellest rikkumised, mis takistavad süüasja sisulist läbivaatamist, märkis Pihkva oblastikohus.

Pihkva kohus asus Kohveri süüasja läbi vaatama kinniste uste taga, kohtunikuks on Larissa Bobrova.

Kohvrile on esitatud süüdistus spionaažis, illegaalses piiriületuses, relva omamises ja selle salakaubaveos. Pihkva kohtu andmetest selgub, et Kohvrit  süüdistatakse Venemaa kriminaalkoodeksi paragrahv 276 järgi ehk spionaažis, paragrahv 226 lõige 1 järgi ehk relva salakaubaveos, paragrahv 222 järgi ehk relva kandmises ning üheksas rikkumises paragrahv 322 järgi, mis käsitleb riigipiiri ebaseaduslikku ületamist.

Eesti kaitsepolitsei teatas mullu 5. septembri õhtul, et sama päeva hommikul kella 9 ajal võtsid Venemaalt tulnud tundmatud isikud relva ähvardusel vabaduse teenistuskohuseid täitnud kaitsepolitsei ametnikult ja viisid ta endaga üle piiri Venemaale. Vahejuhtum leidis aset Luhamaa piiripunkti läheduses Võrumaal Meremäel.

Kaitsepolitseinik Eston Kohver viidi füüsilist jõudu kasutades ja relva ähvardusel Venemaale. Inimröövile eelnes seejuures Venemaa suunalt operatiivraadioside segamine ja suitsugranaadi kasutamine. Enne Pihkvasse toomist oli Kohvrit hoitud Moskva Lefortovo vanglas.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles