E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei tabas kaks inimelu nõudnud süütamises kahtlustatava

BNS
Facebook Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Saaremaal ööl vastu reedet kahe inimese elu nõudnud tulekahju puhul on alust kahtlustada süütamist, politsei tabas süütamises kahtlustatava.

Kell 3.26 sai häirekeskus teate tulekahjust Lääne-Saare vallas Astes Saare tänaval. Tulekahjus hukkusid 63-aastane naine ja 56-aastane mees.

«Juhtunu asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku süütamist käsitleva paragrahvi alusel. Politsei pidas täna hommikul teo toimepanemises kahtlustatavana kinni 22-aastase mehe,» märkis Lääne prefektuuri pressiesindaja BNSile.

Ajaleht Saarte Hääl kirjutab, et tegemist on varem varguste ja vägivallakuriteo eest karistatud 22-aastase noormehega, kes läks joomahoos sõpradega riidu ja süütas kortermaja. Operatiivkorrapidaja Reinar Ivanovi sõnul oli majas 15–20 inimest, kellest enamik sai omal jõul ja naabrite abiga välja, kuid kaks inimest tuli viia haiglasse.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar tunneb kaasa hukkunute lähedastele ja kõigile, kellele kannatusi põhjustati. «Pärast seda, kui tekkis kahtlus, et tegemist võib olla süütamisega, oli politsei peamine eesmärk teo võimalik toimepanija kiiresti kinni pidada. Täna kella 7.40 ajal pidasime kahtlustavana kinni noormehe ning käimasoleva menetluse käigus kontrollime, millest ja kuidas kahe inimese hukkumiseni viinud sündmused alguse said,» selgitas Antsaar.

Ringkonnaprokuröri Svetlana Maripuu sõnul on praegu teda süüdlasena käsitleda ennatlik, sest menetlus on alles algusjärgus ja karistus selgub kohtus süüdimõistmise korral. «Meest kahtlustatakse praegu süütamises, kahe inimese surma põhjustamises ettevaatamatusest ja avaliku korra raskes rikkumises,» selgitab Maripuu.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles