Ossinovski hinnangul tuleks TTÜ rektorivalimistega alustada otsast peale

Jevgeni Ossinovski

FOTO: Stanislav Mõškov/Õhtuleht

Endine haridusminister, praegune sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski avaldas sotsiaalmeedias arvamust, et Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) kuratooriumi uus koosseis peaks senise protsessi luhtunuks lugema ning alustama rektorivalimistega algusest.

«Olen hoidunud kommentaaridest TTÜ rektorivalimiste teemal, kuna pean üldiselt vastuvõetamatuks poliitilist sekkumist ülikooli siseküsimustesse. Tänaseks on aga protsess tupikusse jooksnud ning kuratoorium ise on asja poliitikutele otsustamiseks andnud,» kirjutas Ossinovski sotsiaalmeedias.

Ta selgitas, et vastavalt seadusele tuleb valitsusel määrata viis liiget TTÜ kuratooriumisse. «Kui asendatakse vaid mõned tänastest liikmetest ehk osa liikmeid nimetatakse tagasi (nagu haridusminister on soovinud) ja uus kuratooriumi koosseis seejärel lihtsalt kinnitab Aaviksoo ametisse, on valitsus valinud TTÜ rektorivalimistel selge poole ning Aaviksoost saab sisuliselt poliitiliselt määratud rektor,» nentis ta.

«Usun, et see ei ole hea ei Aaviksoole, TTÜ-le ega Eesti akadeemilisele ökosüsteemile tervikuna,» lisas ta, et TTÜ seaduse vastuvõtmisel ei olnud eesmärgiks ülikooli politiseerida.

Ossinovski hinnangul on ainsaks väljapääsuks asjaga uuesti alustada. See tähendaks, et ühtegi tänast valitsuse nimetatud kuratooriumi liiget uuesti ei nimetataks ning järgmises kuratooriumi koosseisus ei oleks enam Sandor Liivet, Heiti Häält, Toomas Lumanit, Anneli Heinsood ega Robert Kitti.

«Mul on sellest isiklikult kahju, sest palusin neid inimesi vähem kui aasta tagasi kuratooriumi liikmeks tulla, kuna pean neid tugevateks spetsialistideks oma vastavates ettevõtlusvaldkondades,» tõdes Ossinovski.

Samuti tõi ta välja, et kuratooriumi uus koosseis peaks senise protsessi luhtunuks lugema ning alustama rektorivalimistega algusest.

«Kusjuures. Rektorivalimiste tulemus ei pruugi sellest absoluutselt muutuda. Ei peagi. Ent sellisel juhul jääksid ära kõiksugu tarbetud kahtlused ja pinged ning uuel rektoril oleks selge toetus tema töös,» lisas Ossinovski.

Tagasi üles