Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna on siinsest viletsam suveilm vaid neis maailma paigus
Lisatud interaktiivne ilmakaart

Ilmaolud suvel FOTO: Marian Männi / Postimees

Eestis aina kallab vihma. Ja täna on keskmiselt vaid 17 kraadi sooja. Pole mingi suvi. Suurim rõõm on aga kahjurõõm. Ja seetõttu otsisime välja paigad, kus oleks veelgi viletsam ilm. Neid ei olnud kerge leida. Kus on ilmataat veel kitsim kui Eestis?

FOTO: MeteoEarth.com

Murmanskis 

Venemaal on muidu soe. Isegi Siberis on ilusam ilm kui Eestis. Krasnojarski krai piirkonnakeskuses, Tura linnas on täna näiteks 22 kraadi sooja. Aga Põhja-Venemaal, Soome külje all, Murmanskis on külmem ja vihmasem kui siin! Murmanski elanikud peavad leppima üheksa soojakraadi ja pilvise ilmaga. Vihma neil ei saja (foto vasakul).

Sportlased Murmanskis kaks nädalat tagasi. Foto: Lev Fedoseyev / Scanpix  FOTO: Lev Fedoseyev/Lev Fedoseyev/TASS
FOTO: MeteoEarth.com

Fääri saartel ja Šotimaal

​Lambasaarte elanikud suvitavad täna 8,5-kraadises õhus ja väikese vihmasabina käes. Samamoodi külmetavad ja jalutavad täna vihmavarjudega ringi šotlased. Iirimaal on veidi kuivem, aga jahe ikka.

Suveilm Fääri saarte pealinnas Tórshavnis. Foto: Xinhua / scanpix FOTO: Xinhua/Xinhua/Sipa USA
FOTO: MeteoEarth.com

Islandil

Islandlased teatavasti käivadki aasta ringi kampsunitega ringi. Talvel on seal veel pimedam ja suvel veel külmem kui Eestis. Täna on pealinnas Reykjavíkis näiteks kümme soojakraadi. Aga nagu kompensatsiooniks saavad islandlased keskmiselt ligi 2000 eurot kuupalka.

Juulikuu ilm Islandil. Foto: Joel Saget / Scanpix FOTO: JOEL SAGET/AFP
FOTO: MeteoEarth.com

Kanada provintsis Québecis

Ida-Kanada piirkonnas Québecis ei ole täna mitte ainult jahe, vaid ka vihmane. Vähe sellest, prantsuskeelsetele kanadalastele kallab täna vihma krae vahele rohkem kui eestlastele. Piirkonnas on umbes 15 kraadi sooja. Samanimelises pealinnas aga päike sirab ja sooja on kuni 26 kraadi. Eesti pealinna katsid hommikul rasked hallid pilved.

Québeci elanik naudib augustikuu ilma. Foto: Clement Sabourin / Scanpix FOTO: Clement Sabourin/AFP
FOTO: MeteoEarth.com

Gröönimaal

Gröönimaa pealinnas Nuukis on täna vaid kuus kraadi sooja. Selles Viljandist väiksemas linnas võib ka tibutada. Gröönimaalased aga ilmselt ei kurda, sest kunagi ei lähe sel Taanile kuuluva hiigelsaare pealinnas soojemaks kui 15 kraadi. Samas ei kuku termomeetrinäit ka alla -19 kraadi.

Gröönimaa mäed augustis. Foto: Martin Rietze / Scanpix FOTO: Martin Rietze/GUZELIAN/SIPA/Martin Rietze/GUZELIAN/SIPA
FOTO: MeteoEarth.com

Kasahstanis

Kasahstanis sajab täna vihma ja on sama külm nagu meil. Tegelikult asub Kasahstan ometi tükk maad lõuna pool Eestist ja soojakraadid võivad seal tõusta 40 kraadini. Nii et ilmselt rõõmustavad tänavuse jaheda suvepäeva üle kasahhid sama vähe kui meie.

Kasahstan maikuus. Foto: Shamil Zhumatov / Scanpix FOTO: SHAMIL ZHUMATOV/REUTERS

Loomulikult on maailmas külmemaid kohti veelgi, aga paljud neist on väheasustatud (näiteks Himaalaja mäestik, Yellowstone'i rahvuspark USAs ja Ida-Tadžikistani rahvuspark). Ülejäänud pool maakerast elab praegu aga talveilmas, nii et nemad päiksesooja ei ootagi.

Vaata ise interaktiivselt kaardilt, milline ilm praegu maailmas valitseb:

Vasakult saad esile tõsta temperatuurid, sademed, pilved, tuulesuuna, tormituuled ja hoovused. 

Kui kaart tööle ei hakka, kliki siia.

Allikas: MeteoEarth

Tagasi üles
Back