Positivuse festivaligiid – juhised ellujäämiseks

Helena Tamm
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Positivus
Positivus Foto: Jelena Rudi

Eile sai festivali Positivus telkimisalale oma kilest ööbimiskoha juba püsti panna ja tänasest  on üheksa aastaga Baltikumi suurimaks kasvanud muusikafestival ametlikult avatud. Selleks, et üle 30 000 külastajaga festivalilt eluga välja tulla ja kõikide võimaluste keskel mitte pead kaotada, mõned juhised.

Telkimisala on tore koht, natukene nagu Imedemaa Alice'i jäneseurg ka, sest mõne festivalikülastaja haarab ta endasse ega lasegi enam lahti. Sellisel moel on aga oht maha magada vaimu- ja hingetoit, kõik muusikalised elamused. See omakorda tähendab, et tuleb kuni järgmise festivalini aastaringi pilk maha visata niipea, kui keegi mõnest Postivusel nähtud mega-show'st juttu teeb.

Telkimisalal viibimisel on ka omad plussid. Esiteks toimub just seal eriti tihe lõimumine kuni kuue rahvuse esindajate vahel. Teiseks on «jäneseurus» oma isekorralduslik programm ja toimuvad n-ö põrandaalused diskod. Alternatiivsemal kultuuriskeenel ei tasu ootusi kõrgele seada. KIWA sealset programmi ei kureeri, pigem meenutab see vahetusüliõpilaste korteripidusid.

Tagasi üles