Värskelt ametisse asunud välisminister Kaljurand helistas Balti ja Soome kolleegidele

Värske välisminister Marina Kaljurand.

FOTO: Välisministeerium

Värske välisminister Marina Kaljurand helistas täna peale ametisse astumist oma Läti, Leedu ja Soome kolleegidele, et kõnelda heanaaberlikest suhetest ja koostööst Euroopa Liidus ning laiemalt.

«Soovin esimesel võimalusel oma kolleegidega kohtuda, et lähemalt arutada Euroopa jaoks praegu päevakorral olevaid olulisi küsimusi,» sõnas välisminister Kaljurand.

Kaljurand ja Soome välisminister Timo Soini rääkisid kahepoolsetest lähedastest suhetest ning olulistest Euroopa välispoliitilistest ja julgeoleku küsimustest.

«Meil on Soomega pikaajaline ja hästi toimiv koostöö väga paljudes valdkondades. Kindlasti jätkub nii see ka edaspidi,» lisas Kaljurand.

Välisministrid vahetasid vastastikku küllakutseid.

Kaljurand avaldas Läti välisministri Edgars Rinkēvičsiga kõneldes heameelt Eesti ja Läti sõbralike ja tihedate suhete üle ning tunnustas Lätit eduka Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise puhul.

«Oleme tänulikud Läti kolleegidele, kes on andnud võimaluse meie ekspertidel väga põhjalikult oma ELi eesistumise kogemustest õppida. See on meile eelseisva 2018. aasta eesistumise ettevalmistamise seisukohast väga oluline,» sõnas Kaljurand.

Leedu välisministri Linas Linkevičiusega kõneldes märkis Kaljurand, et Eesti ja Leedu on lähedased partnerid nii ELis, NATOs kui ka ÜROs. «Hindame kõrgelt Leedu tegevust ÜRO julgeolekunõukogu liikmena,» sõnas välisminister.

Euroopa Liidu kolleegidega kohtub välisminister Marina Kaljurand juba esmaspäeval Brüsselis toimuval ELi välisministrite kohtumisel.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles