Diskokera. Rehetoas!

Margus Haav
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Trad.Attack!
Trad.Attack! Foto: Mihkel Maripuu

Trad.Attack!

AH!

Nordic Notes

Hinne: 5

Autentne, uuenduslik ja sugestiivne Viljandi trio Trad.Attack! sai täpselt Viljandi folgifestivaliks valmis oma esimese, pikikõrvu oodatud kauamängiva «AH!». Oli ootamist väärt ka. Ajal, mil etno on moesõna ja mitu folgifestivali on deformeerunud stiilipidudeks, on žanripiire kompleksivabalt ületav Trad.Attack! otsekui värske tuulepuhang – nagu keegi oleks avanud ukse rehetoas, kus juba kolmandat päeva on peetud suletud ruumis tolmuste pikklaudade taga, hambad ristis, mingit masti rahvuslikku pidu.

Kräginal avatud uksest tulvab sisse lustakat noorust, rõõmu olemisest ja mis peamine – tubli pahvakas värsket õhku. Diskokera tuhandetäpiline päikesejänku kepsleb vallatult suitsunud palkidel. Trad.Attack! ehk Sandra Sillamaa, Jalmar Vabarna ja Tõnu Tubli on tegutsenud ainult napp poolteist aastat, kuid kirjutanud end selle aja jooksul väga sundimatult ja samas erksalt Eesti muusikakaardile. Nad on suurepärane näide iseolemisest ja minevikutunnetusest, arhiivisügavustest ja tänapäevatunnetusest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles