Riigikohus asub Rasmus Vesiloo süüasja arutama septembris

Rasmus Vesiloo (paremal) kohtus

FOTO: Erik Prozes

Riigikohus hakkab oma endise elukaaslase, seltskonnaelus tuntust kogunud Triin Tulevi peksmises süüdistatava ettevõtja Rasmus Vesiloo süüasja arutama septembris.

Vesiloo kaitsja esitatud kassatsioonkaebus tuleb riigikohtu kriminaalkolleegiumis kirjalikus menetluses arutlusele 23. septembril.

Harju maakohus karistas mullu detsembris Vesilood kehalise väärkohtlemise eest üheksa kuu pikkuse tingimisi vangistusega kolmeaastase katseajaga. Ühtlasi rahuldas kohus osaliselt Tulevi tsiviilhagi, mõistes süüaluselt Tulevi kasuks välja 3500 eurot ehk Tulevi nõutust 16 500 eurot vähem.

Tallinna ringkonnakohus nõustus aprilli alguses avaldatud lahendis täielikult maakohtu otsuse põhjenduste ja järeldustega ning leidis, et esitatud apellatsioonid ei anna alust maakohtu otsuse tühistamiseks. Vesiloo nõudis enda õigeksmõistmist, Tulev aga 20 000-eurose tsiviilhagi rahuldamist.

Seejärel esitas Vesiloo kaitsja kassatsioonkaebuse riigikohtusse, mis võttiski kaasuse juuli keskel menetlusse.

Süüdistuse kohaselt ründas Veisloo oma toonast elukaaslast Tulevit möödunud aasta 25. augusti öösel, tekitades naisele füüsilist valu. Vesiloo kinnitas hiljem kohtus, et võis naist lüüa ajal, mil ta magas ja ei kontrollinud enda liigutusi.

Tagasi üles