Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

EKRE vanad ja noored on Vao pagulaskeskuse süütamise suhtes eri meelt

Konservatiivse Rahvaerakonna noortekogu Sinine Äratus meeleavaldus Prantsusmaa saatkonna ees, näitamaks vastuseisu sõlmitavale Mistrali tehingule. Erakonna esimees Mart Helme andis ka üle märgukirja. FOTO: Erik Prozes

Kui konservatiivne rahvaerakond (EKRE) süüdistab Vao keskuse süütamises poliitikuid, meediat ja immigratsiooni, siis EKRE noorteliikumine mõistab hukka süütaja ja pagulastevastase vägivalla.

Noorteliikumine Sinine Äratus teatas, et mõistab karmilt hukka täna öösel aset leidnud Vao pagulaskeskuse süütamise. «Pagulastevastane vägivald on absoluutselt vale tee võitluseks eesti rahvuse püsimajäämist ohustava massiimmigratsiooniga,» teatas EKRE noorteliikumine.

«Kogu Lääne-Euroopas on immigratsioon probleemiks, mille süüdlased on multikulturalismi õhutavad Euroopa Liidu ideoloogid ja poliitikud. Suunata kättemaks immigrantide vastu, kelle valitsused ise on maale lubanud, on madalalaubaline ja labane samm,» seisab Sinise Äratuse pressiteates.

Sinine Äratus lisas, et just nagu ei tohi ignoreerida immigrantide kuritegusid Euroopa riikides, tuleb ka süütajad leida ja oma kuriteo eest vastutusele võtta.

«Sinine Äratus kutsub kõiki rahvusmeelseid eestlasi üles näitama oma põlgust taoliste tegude vastu.»

Samal ajal seisab EKRE enda pressiteates, et süütamine Vaos on poliitika tagajärg. «Suurema osa vastutusest Vaos toimunu eest peavad enda peale võtma valitsus ja peavoolumeedia. Ühtlasi kinnitab see erakonna poolt korduvalt tungivas toonis tehtud hoiatusi, et ühiskonna absoluutse enamuse vastuseisu eirates peale surutud immigratsioon viib paratamatult vägivalla ja konfliktideni.»

Süütamisjuhtum Vaos näitab EKRE hinnangul selgesti, et valitsuse kahepalgeline poliitika massilise immigratsiooni küsimusse on Eestis juba praegu hakanud andma hirmuäratavaid tulemusi.

«Poliitikute reageering Vao juhtumile paljastab halastamatult, et praegune võimueliit hoolib võõrastest selgelt rohkem, kui oma inimestest.»

EKRE jätkab oma pressiteates, et erakond on tungivalt nõudnud kolmandast maailmast pärit immigrantide hulga hoidmist absoluutses miinimumis, kuna ka meist palju jõukamates ja immigratsioonisõbralikumates riikides ei ole suudetud ära hoida konflikti põliselanike ja sisserännanute vahel. «Kui valitsus jätkab immigratsiooni pealesurumist Eestile, näeme juba mõne aasta  pärast sarnaseid tulemusi Malmö ja Pariisiga. Sisserändajate hordide massiline vastuvõtmine on kõikjal Euroopas päädinud elatustaseme languse, lugematute vägivallaohvrite ning elamata jäänud eludega.»

EKRE lisas, et valitsus ja meedia peavad tunnetama oma vastutust, kui nad suruvad rahva tahte vastaselt inimestele peale võõraid väärtusi ja imporditud probleeme.

«Konservatiivne Rahvaerakond juhib tähelepanu ka asjaolule, et hüsteeria õhkkonnas pole sugugi vaevutud selgitama, kas tegemist ei võinud olla provokatsiooni või majaelanike enda tegevuse tagajärjel juhtunud õnnetusega.»

Tagasi üles
Back